Uroczystości z okazji Święta Policji

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

31 lipca 2019 roku w sali konferencyjnej opoczyńskiej policji, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji podczas której Komendant Powiatowy Policji w Opocznie insp. Konrad Kobierski wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie.
Tegoroczne obchody 100 lecia powstania Policji przybrały bardzo uroczysty charakter. Policjanci uczestniczyli w międzypowiatowych obchodach Święta Policji w Rawie Mazowieckiej oraz w uroczystościach wojewódzkich, rozpoczętych 30 lipca br. wieczorną mszą święta w intencji Policjantów i Pracowników Policji, która odbyła się w Archikatedrze pw. Św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Wśród policjantów awansowanych przez KGP na stopień inspektora Policji znalazł się Komendant Powiatowy Policji w Opocznie insp. Konrad Kobierski.

Ważnym elementem uroczystości było także wręczenie medali za zasługi dla Policji.

W tym punkcie uroczystości nie zabrakło akcentu opoczyńskiego. Złoty medal za zasługi dla Policji otrzymał Burmistrz Drzewicy- Janusz Reszelewski, srebrny medal za zasługi dla Policji otrzymała Maria Barbara Chomicz- v-ce starosta opoczyński.

Niezmiernie miłym akcentem uroczystości było także szczególne wyróżnienie właścicieli Grupy Paradyż.

nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył pamiątkowe szable właścicielom i prezesom Grupy Paradyż- Stanisławowi Tępińskiemu oraz Adamowi Tepińskiemu.

Przypominamy, że 24 lipca 2019 roku w Warszawie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda mianował Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Andrzeja Łapińskiego na stopień nadinspektora Policji.

Po uroczystościach wojewódzkich przyszedł czas na wręczenie awansów na wyższe stopnie tym funkcjonariuszom, którzy nie uczestniczyli w uroczystościach międzypowiatowych czy wojewódzkich.

Łącznie na wyższe stopnie służbowe awansowanych zostało 47 funkcjonariuszy opoczyńskiej komendy policji.

W korpusie oficerów - 2 policjantów, w korpusie aspirantów - 17 polioctanów, w korpusie podoficerów -20 policjantów, w korpusie szeregowych policji- 8 policjantów.

 

Odznaczonym, awansowanym- serdecznie gratulujemy!

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.