Koronawirus. 6 pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Opocznie zarażonych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W powiecie opoczyńskim odnotowano kolejnych sześć przypadków zarażenia wirusem SARS-COV-2. To 6 pielęgniarek ze Szpitala Powiatowego w Opocznie, które miały wcześniej kontakt z osobą zakażoną.

Pielęgniarki te przebywały na 14-to dniowej kwarantannie. Niestety badania wykonane po jej zakończeniu dały wyniki pozytywne.

Tym samym ilość osób zakażonych koronawirusem na terenie powiatu opoczyńskiego wzrosła do 92.

Spośród nich jedna osoba wyzdrowiała (czteroletnie dziecko), zaś dwóch mieszkańców DPS w Drzewicy zmarło.

 

Obecna sytuacja DPS w Drzewicy

W Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy przebywa 72 mieszkańców,. 40 osób, u których testy okazały się negatywne oddzielono od pozostałych 32 chorych.We wtorek, 07 kwietnia w godzinach wieczornych dwóch mieszkańców DPS trafiło do szpitala zakaźnego. Wśród mieszkańców z wynikiem pozytywnym (32 osoby) kolejnych 2 osobom pogorszył się stan zdrowia i podjęta została decyzja o przewiezieniu ich do szpitala.

Wczoraj 74 mieszkańcami opiekowało się 13 osób z personelu, w tym 3 osoby kadry zarządzającej, 1 pielęgniarka oraz 9 osób do czynności opiekuńczo- pielęgnacyjnych. Do pracy wróciły 4 opiekunki, które są zakażone i pracują wyłącznie z mieszkańcami zakażonymi. Posiłki przygotowuje 3 pracowników kuchni w oddzielnym budynku. Wszyscy pracownicy są w kwarantannie razem z mieszkańcami. Pracownicy mają przygotowane pokoje do wypoczynku i zapewnione wyżywienie.

Z informacji podanych przez Starostwo Powiatowe w Opocznie wynika, że obecnie w DPS w Drzewicy pracuje już 20 osób. Dziś Wojewoda Łódzki wydał także decyzję o skierowaniu do pracy w DPS w Drzewicy, wskazanych przez Starostę Opoczyńskiego 6 pielęgniarek.

Przez cały czas do Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy napływa pomoc rzeczowa w postaci środków ochrony oraz żywności.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.