Paradyż Virtual Space — niezwykłe wnętrza w aranżacjach 360°

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ceramika Paradyż uruchomiła innowacyjną aplikację mobilną w technologii VR – Paradyż Virtual Space. Jej użytkownicy przeniosą się prosto do zaaranżowanych przestrzeni i dokładnie obejrzą w 360° swoje wymarzone wnętrza. W stworzeniu aplikacji brał udział startup theConstruct, która nawiązał współpracę z producentem w ramach programu akceleracyjnego Startup Spark 2.0 stworzonego pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bezpłatna aplikacja Paradyż Virtual Space jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Dzięki technologii VR i realistycznym wizualizacjom 360° Paradyż Virtual Space pozwala użytkownikowi poczuć klimat aranżacji wnętrza w sposób wcześniej nieosiągalny. Rozwiązanie to odpowiada na potrzeby klientów, którzy chcieliby poznać lepiej produkt bez potrzeby odwiedzania sklepu stacjonarnego. Ceramika Paradyż we współpracy ze startupem zaproponowała innowacyjne narzędzie wirtualnej, rozszerzonej rzeczywistości ułatwiające proces inspiracji, doboru i zakupu płytek ceramicznych do mieszkania czy przestrzeni biurowej. Interaktywne wizualizacje umożliwiają zaobserwowanie, jak produkty prezentują się w pomieszczeniu i jak komponują się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Użytkownik ma możliwość przemieszczania się pomiędzy np. łazienką a kuchnią, pokazując jednocześnie różne wykorzystanie płytek z jednej kolekcji — VR to bezdyskusyjnie przyszłość prezentacji naszych produktów — komentuje Monika Rabiej, menedżer ds. wdrożeń kolekcji. — Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewnić im jak najpełniejsze doświadczenie z produktami, które dotychczas można było oglądać w 3D tylko na żywo. Aplikacja Paradyż Virtual Space to kolejne rozwiązanie wspierające klientów w wymagającym procesie remontowania i urządzania wymarzonych przestrzeni. Aktualnie w aplikacji oglądać można płytki ceramiczne 30x90 cm z jubileuszowej kolekcji Celebration Edition. Narzędzie systematycznie uzupełniane będzie o aranżacje nowych kolekcji, w tym już niebawem o Modernizm, której elementem przewodnim są kultowe gorseciki.

Współpraca ze startupami

Współpraca Ceramiki Paradyż ze startupem theConstruct nad stworzeniem aplikacji odbywa się w ramach programu akceleracyjnego pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej — Startup Spark 2.0. Pierwsza edycja pozwoliła 27 startupom skorzystać z merytorycznej pomocy dużych przedsiębiorstw i zakończyła się skuteczną komercjalizacją 40% projektów. W tegorocznej odsłonie, dzięki zwiększonemu budżetowi wynoszącemu niemal 14 milionów złotych, wsparcie będzie mogło otrzymać minimum 66 młodych firm, które do zostaną zarekomendowane do współpracy w czterech rundach akceleracyjnych. Potencjał i znaczenie współpracy ze startupami przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w przemyśle doceniła także Ceramika Paradyż, która na początku br. roku została jednym z 12 partnerów programu — Nowe technologie z jednej strony otworzyły przed firmami zupełnie nowe możliwości rozwoju, z drugiej jednak wymusiły zmianę podejścia i reorganizację swoich biznesów. I tu z pomocą przychodzą właśnie startupy, które dzięki swojej energii, elastyczności i wiedzy mogą pomóc dostosować się firmom o ugruntowanej pozycji rynkowej do nowej rzeczywistości. W dobie cyfrowej rewolucji taka kooperacja wydaje się być nieunikniona — mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.