Spotkanie dzieci z żołnierzami w Ósemce

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W ramach realizowanego przez Przedszkole Nr 8 w Opocznie programu pn. Piękna Nasza Polska Cała, przedszkolaki miały okazję poznać niezwykłych gości: żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Wchodzący do sali żołnierze w pełnym ekwipunku, a nawet w stroju maskującym wywarli ogromne wrażenie na dzieciach, które z dużą ciekawością cichutko słuchały przybyłych gości.

Panowie opowiedzieli o swojej służbie, zaprezentowali mundur polowy, opisali oznaczenia i symbole narodowe, kolorystykę stroju. Przedstawili przedmioty niezbędne dla każdego żołnierza do wykonywania określonych zadań. Zawartość żołnierskiego plecaka wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród przedszkolaków.

Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska czy też lornetka. Ze względu na specyfikę jednostki, dzieci mogły zobaczyć kombinezon, spadochron i specjalny hełm do skoków spadochronowych. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. 

Każdy przedszkolak, choć przez chwilę, mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy próbował podnieść niektóre ze sprzętów.

Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, ale również dziewczynki. Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego.  Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwiają realizację tego celu.

Jesteśmy przekonani, iż to nie ostatnia lekcja dotycząca tego zawodu, który po wizycie naszych gości chciałoby wykonywać w przyszłości wielu przedszkolaków.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.