Zadbaj o to czym oddycha Twoje dziecko

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stowarzyszenie "WyGramy Opoczno" prowadzi akcję "Zadbaj o to, czym oddycha Twoje dziecko", która ma na celu zakup oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych działających na terenie Opoczna.

Stowarzyszenie podjęło już w tej sprawie rozmowy placówkami oświatowymi oraz współpracę z Urzędem Miejskim w Opocznie i uzyskało patronat honorowy Burmistrza Opoczna.

W przedszkolach i szkołach podstawowych organizowana jest także akcja edukacyjna, której elementem jest konkurs plastyczny pod tytułem "Czyste powietrze". Placówka, która wygra konkurs, otrzyma oczyszczacze jako pierwsza.

W tym miejscu apelujemy do rodziców: Rozmawiajcie z nauczycielami i dyrekcjami placówek, do których uczęszczają Wasze dzieci i pytajcie o szczegóły.


Koszt jednego oczyszczacza to około 1200 zł. Pomimo dotychczasowych wpływów od osób prywatnych, wpłat od sponsorów sponsorów i zainteresowanych rodziców, uzbieranie kwoty wystarczającej na zakup 70 oczyszczaczy, bez wsparcia mieszkańców gminy, będzie niezwykle trudne.

W związku z powyższym, Stowarzyszenie apeluje do rodziców i mieszkańców Gminy Opoczno o wsparcie finansowe.

Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia WyGramy Opoczno o numerze:

33 1560 0013 2010 3673 9000 0001 (Getin Noble Bank S.A)

wpisując w tytule przelewu "Oczyszczacze powietrza"

 


Układ oddechowy dzieci jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia powietrza.

Zanieczyszczenie powietrza dwutlenkiem azotu i pyłami poniżej 1 mikrometra negatywnie wpływa na rozwój poznawczy dziecka.
Oddychanie powietrzem zanieczyszczonym pyłami zawieszonymi może wpływać na wzrost masy ciała oraz zachorowalność dzieci na zakażenia dolnych dróg oddechowych.
Zanieczyszczone powietrze zwiększa ryzyko zachorowalności na choroby nowotworowe, takie jak białaczka, guzy zarodkowe i siatkówczaki.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.