Opoczyńskie placówki z dotacjami

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął konkurs pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2019/2020”.

Dwie placówki oświatowe z terenu Gminy Opoczno otrzymały dotację, a są to: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym, która zrealizuje Program Edukacji Ekologicznej pn. „Szkoła dla Ziemi”. Łączna wartość tego zadania wynosi 25.248,00 zł, z czego 22.648,00 zł stanowi dotacja z WFOŚiGW w Łodzi, a 2.600,00 zł udział własny gminy.

Druga placówka to Przedszkole nr 6 z Grupą Żłobkową „Zielona Dolinka” w Opocznie. Dotacja przyznana została na Program Edukacji Ekologicznej pn. „Eko-smyki o Ziemię dbają i z jej zasobów dobrze korzystają”. Łączna wartość tego zadania wynosi 25.774,00 zł, z czego 23.074,00 zł stanowi dotacja z WFOŚiGW w Łodzi, a 2.700,00 zł udział własny gminy.

Główne cele Konkursu to podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży m.in. z zakresu edukacji ekologicznej obejmującej problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz tematyki zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony wód i gospodarki wodnej.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.