Rusza kolejna edycja „Lekcji z ZUS” i „Projektu z ZUS”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oddziały ZUS w województwie łódzkim zapraszają gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne do udziału w obu projektach.

W ubiegłym roku szkolnym (2016/2017) w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” - wieńczącej projekt „Lekcji z ZUS” uczestniczyło ponad 900 szkół i 46.700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w tym na terenie woj. łódzkiego ok. 50 szkół i 2.200 uczniów. Najlepszymi w regionie okazały się przedstawicielki II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Uczennice: Aleksandra Tulin, Blanka Kolanko i Julia Kwarciana, reprezentowały województwo łódzkie w Warszawie, na etapie centralnym, zajmując IV miejsce w rywalizacji.

Lekcje z ZUS to program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi, które są niezbędne do podjęcia wielu ważnych decyzji dotyczących m.in. życia zawodowego. W ramach 4 lekcji uczniowie dowiedzą się po co się ubezpieczamy, jakie świadczenia można otrzymać jeśli jesteśmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak prowadzić firmę i opłacać składki.

Specjalnie na potrzeby Lekcji z ZUS, we współpracy z doświadczonym metodykiem, ZUS opracował materiały dydaktyczne. Są wśród nich np. scenariusze lekcji zgodnie z którymi nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje, zeszyty dla uczniów i nauczycieli oraz atrakcyjne multimedia do wykorzystania w klasie. ZUS zaprasza także nauczycieli na bezpłatne szkolenia. W każdym oddziale ZUS znajduje się koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych. Ukoronowaniem Lekcji z ZUS jest zgłoszenie uczniów do udziału w olimpiadzie pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Na laureatów czekają indeksy i dodatkowe punkty w rekrutacjach na wybrane uczelnie oraz nagrody w postaci laptopów, tabletów i innych. Zgłoszenia dokonują nauczyciele, którzy przeprowadzili lekcje.

Projekt z ZUS kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po przeprowadzeniu przez nauczyciela jednej lekcji na temat ubezpieczeń społecznych, uczniowie mogą wykonać projekt edukacyjny, który wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Projekt może mieć formę filmu, plakatu, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Najlepsze prace ZUS opublikuje na stronie www.zus.pl/edukacja. Na tej stronie można znaleźć więcej informacji o projektach oraz olimpiadzie. Tu także można znaleźć dane kontaktowe do koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji.

W sprawie udziału w projektach można kontaktować się z następującymi osobami:

  • I Oddział ZUS w Łodzi – Justyna Kaja; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 42 638 22 28
  • II Oddział ZUS w Łodzi - Katarzyna Mołas; katarzyna.molas; tel. 43 823 32 63
  • Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim – Marta Markun; tel. 44 726 36 00 wew. 518.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.