Zebrali niemal 20 litrów krwi i nie tylko

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę. 18 listopada w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się zbiórka krwi, zorganizowana przez opoczyńskich Honorowych Dawców Krwi. Podczas akcji zbierano także plastikowe korki oraz karmę, koce i zabawki dla zwierząt znajdujących się w schronisku.

Z zarejestrowanych 48 osób krew oddać mogło 44 dawców. Oczywiście i tym razem nie zabrakło osób, które krew oddały po raz pierwszy.

Łącznie zebrano 19.8 litra krwi.

Zbiórce krwi towarzyszyła również akcja „Wkręć się w pomaganie”, podczas której zbierano plastikowe nakrętki, ze sprzedaży których pieniądze będą przeznaczone na przeszczep komórek macierzystych.

Tego dnia udało się także zebrać ponad 100 kilogramów karmy oraz koce i zabawki dla zwierzaków ze schroniska.

Do akcji przyłączyły się opoczyńskie morsy, którym w zorganizowaniu kąpieli pomogli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w akcję a także: Fabryce słodkości Katarzyny Czajki za pyszny tort, Expert - Centrum Kredytowe za gadżety dla aktywnych tego dnia, NestBank - Bełchatów za super gadżety, pizzerii Desperado's za zniżki na pizzę oraz firmie Opoczno I Sp. z o.o. za pamiątkowe płytki.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.