II miejsce opoczyńskich strażaków

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W czwartek, 12 września 2019 roku na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, odbyły się XX Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.

W zawodach udział wzięło ponad dwustu strażaków reprezentujących 22 komendy miejskie i powiatowe z całego województwa łódzkiego, którzy rywalizowali w pięciu konkurencjach: biegu na 100 m, biegu na 1000 m, sztafecie 4 x 100 m, skoku w dal oraz pchnięciu kulą.

Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Opocznie wystąpiła w składzie: kpt. Dariusz Kszczot, mł. kpt. Paweł Jędrasik, mł. kpt Marcin Filipczak, asp. Łukasz Grzybowski, mł. asp. Paweł Filipczak, ogn. Arkadiusz Wiktorowicz, mł. asp. Hubert Wiktorowicz, mł. ogn. Norbert Szczepanik, st. sekc. Damian Kaśkiewicz, st. str. Przemysław Jaciubek, st. str. Tomasz Pietrzyk, str. Grzegorz Biały. Kierownikiem reprezentacji był kpt. Dariusz Kszczot.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Opocznie zajęła  wysokie  II miejsce.  I miejsce zajęła reprezentacja KP PSP w Kutnie, a III – reprezentacja KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Na sukces opoczyńskiej reprezentacji złożyły się dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w następujących konkurencjach:

• sztafeta 4 x 100 m – II miejsce z czasem 47,270 s,  wystąpiła w składzie: mł. kpt. Paweł Jędrasik, mł. kpt. Marcin Filipczak, ogn.  Arkadiusz Wiktorowicz i mł. asp. Paweł Filipczak.
  • skok w dal – I miejsce
  • bieg na 100 m – II miejsce
  • bieg na 1000 m – V miejsce
  • pchnięcie kulą – IX miejsce

Indywidualnie najlepsze miejsce w konkurencji skok w dal zdobył ogn. Arkadiusz Wiktorowicz z wynikiem 5,73 m, zajmując tym samym IV miejsce.

W konkurencji biegu na 100 m wysokie, tuż za podium, IV miejsce zajął mł. asp. Paweł Filipczak z czasem 11,880 sek. Natomiast mł. kpt. Marcin Filipczak z czasem 11,920 sek. zajął V miejsce.

X miejsce w klasyfikacji indywidualnej w  biegu na 1000 m na 66 startujących zawodników zajął  st. str. Przemysław Jaciubek  z czasem 2 min 58 s.

Uroczystego wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonali starosta powiatu bełchatowskiego pani Dorota Pędziwiatr, bryg. Grzegorz Janowski zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi oraz gospodarz mistrzostw st. bryg. Wojciech Jeleń komendant powiatowy PSP w Bełchatowie.

Swoich zawodników dopingował Komendant Powiatowy KP PSP w Opocznie st. bryg. Józef Pacan.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu i czekamy na kolejne!