Karolina Pokusa wicemistrzynią Polski

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Wielki sukces Karoliny Pokusy. W dniach 26-30 marca 2019 roku, w Grudziadzu odbyły się zorganizowane przez Polski Związek Bokserski oraz Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Bokserski Mistrzostwa Polski Juniorek w boksie olimpijskim.

W turnieju udział wzięło 105 zawodniczek reprezentujących 50 klubów z 13 okręgów. Wśród nich była uczennica 2 klasy liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Opocznie reprezentująca Klub Sportów Walki "K.O.OPOCZNO" Karolina Pokusa.

Nasza zawodniczka spisała się bardzo dobrze, wygrywając kolejno trzy walki przed czasem. Losowanie par nie było zbyt korzystne dla opocznianki, ponieważ już w pierwszej walce Karolina musiała zmierzyć się z zawodniczką gospodarzy, Wiktorią Makowską z Championa Włocławek. Jak mówi stare porzekadło, aby wygrać z gospodarzem musisz to zrobić przed czasem. Karolina zrobiła to w drugiej rundzie.

Druga i trzecia walka to wygrane w pierwszych rundach z Julią Budzyńską z Olimp Szczecin i Wiktorią Gapińską z Sokoła Piła. Niestety w finale musiała uznać wyższość należącej do kadry Polski Julii Różalskiej z TS Wisła Kraków, zawodniczka z Krakowa przewyższała Karolinę zarówno przygotowaniem fizycznym jak i motorycznym. Tytuł wicemistrzowski Polski dla Opoczna w sporcie olimpijskim stał się faktem.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.