Złoto i srebro Mistrzostw Świata dla zawodników KSW KO Opoczno

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach 26-29 października 2017 roku we włoskiej Carrarze odbyły się zunifikowane Mistrzostwa Świata w nieolimpijskich sportach walki.

W imprezie wzięło udział ponad 4 tysięcy zawodników z kilkudziesięciu krajów. W kadrze Polski, złożonej z zawodników wyselekcjonowanych przez Polską Federację KickBoxingu znalazło się dwóch zawodników KSW KO Opoczno: Jan Stępień i Mateusz Stępień.

Obaj opocznianie spisali się wyśmienicie. Senior Jan Stępień zdobył tytuł vice-mistrza świata w kickboxing w formule UFR full contact do 79 kg.

Junior Mateusz Stępień zdobył tytuł mistrza świata w dyscyplinie kickboxing w formule low kick light do 79kg.

Jest to niewątpliwy sukces zawodników trenujących na co dzień mieszane sztuki walki (MMA) pod okiem trenera Adriana Stępnia. Srebro Jana Stępnia to pierwszy medal opocznianina w kick-boxingu w kategorii seniorskiej.

​Wyjazd zawodników nie odbyłby się, gdyby nie pomoc sponsorów. Sponsorami byli VIVO Creative Solutions ,DROMED Sp.j, Konkret, Hurom, Zakład Przetwórstwa Mięsnego WOY Bukowiec Opoczyński, PSB Standard oraz studio reklamowe Joint.


Od lewej: Mateusz Stępień, trener Cezary Podraza 10 -krotny mistrz świata w kick-boxingu, Jan Stępień.

W związku z nawiązaniem współpracy przez zarząd KSW KO OPOCZNO z największymi organizacjami zawodowymi Kick-Boxingu i K-1 (ISKA-International Sport Karate Association i K-1 Global), możliwy jest udział przedstawicieli naszego miasta w najbardziej prestiżowych Mistrzostwach Świata K-1 Word , które odbędą się w dniach 8-10 grudnia w Florencji.

Mistrzostwa zorganizowane zostały przez 20 federacji Kick Boxingu, Karate,Thai boxingu, między innymi: WKN, WKA, WTKA, ICO, które postanowiły wyłonić najlepszych zawodników na świecie w reprezentowanych dyscyplinach,

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.