O krok od rekordu Polski. Adamus z rekordem życiowym

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ciężarowcy Opocznianki Opoczno znakomicie zaprezentowali się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Siedlce 2017. Zajęte miejsca podopiecznych trenerów Krzysztofa Maja i Mariusza Salamona świadczą o olbrzymiej pracy wykonanej podczas treningów.

Pierwsza na podeście stanęła Karina Aleksandra Chuda, która rozpoczęła rwanie od 54 kg. Przy próbie wyrwania 57kg, po której Karina zajmowała piąte miejsce, zabrakło odrobiny szczęścia. To co zrobiła Karina w podrzucie to istny popis jak należy dźwigać i wygrywać. W pierwszym boju zalicza 68 kg, następnie 70 kg i w trzeciej próbie 72 kg, co daje wicemistrzostwo Polski i srebrny medal.

O godzinie 9.00 swój występ zaczął wicemistrz świata Bartek Adamus. Medal zdobyty w Bangkoku do czegoś zobowiązuje, więc Bartkowi zależało na zdobyciu złotego medalu medalu (inny nie wchodził w rachubę). Rwanie rozpoczął od udanej próby ze 135 kilogramami. Następnie w pięknym stylu zalicza 143 kg. Trenerzy i sam zawodnik zastanawiają sie nad rekordem Polski. 

Bartek idzie 151 kg. Zabrakło ok 2-3 cm i bój spalony. Trudno.

Wiadomo już, co zrobił Patryk Bęben. Chodziło o punkty Sinclaira, bo to ważne, kto zostanie najlepszym zawodnikiem Olimpiady. W podrzucie jest podane 160 kg, ale to za mało. Bartek w pierwszym boju zalicza 170 kg, drugie wejście i trenerzy zadysponowali rekord życiowy 177 kg, które Bartek zalicza w pięknym stylu. Chwila rozmowy trenerów z zawodnikiem i zapada decyzja - Bartek wchodzi na rekord Polski. 181 kg!

Zarzuca wstaje i jak już się wydaje, że rekord jest jego sztanga ciągnie go do przody i tym sposobem spada. Ale nic to, Bartek ustanawia rekord życiowy w podrzucie 177 kg oraz w dwuboju 320 kg, co daje mu 380 pkt. w skali Sinclaira ponad 380 pkt i zostaje najlepszym zawodnikiem całej olimpiady.

Trzeci zawodnik Opocznianki to Adrian Adamczyk w kategorii wagowej 105 kg wyrywa rekord 95 kg oraz podrzuca 118 kg, co daje w dwuboju 213 kg i rekordy życiowe, zajmując bardzo wysokie V miejsce.

Skromna ekipa Opocznianki uzyskała 21 pkt, co dało jej 12 miejsce na 60 startujących drużyn. Bardzo miłym akcentem było powołanie naszego zawodnika Bartka Adamusa do pocztu wciągania flagi olimpijskiej.

Teraz czekamy na start Bartka w Mistrzostwach Europy, które we wrześniu odbędą się w Kosowie-Prisztina. Liczymy na rekordy Polski i oczywiście medal, ten złoty.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.