Polska biega. Biegacze z Opoczna znów na podium.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dziś czyli 24 maja 2013, na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyła się impreza popularyzująca sport i bieganie. Sygnał do startu dał Rafał Sikora – chodziarz, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie i trzeci zawodnik Pucharu Europy na dystansie 50 Kilometrów.

Dzieci z klas IV-VI rywalizowali na dystansie 1300 metrów, natomiast młodzież szkół gimnazjalnych, średnich oraz dorośli do pokonania mieli dystans 2,5 kilometra.

Wśród blisko tysiąca startujących bardzo bobrze wypadli biegacze z Opoczna.

Sławomir Kuc, uczeń Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie, zajął drugie miejsce w biegu na dystansie 2,5 kilometra. Jako pierwszy dobiegł Jakub Pierzanowski z Łowicza, zaś na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Koziorowski z Tomaszowa Maz.

W biegu na 1300 metrów wśród dziewcząt najlepsza była Daria Leśniewska reprezentująca Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie. Na tym samym dystansie najlepszy był Bartłomiej Świątek ze Szkoły Podstawowej w Kozeninie.

Wszyscy uczeestnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś najlepsi, nagrody rzeczowe, które wręczone zostały przez samorządowców, organizatorów i zaproszonych gości.

Organizatorem imprezy był Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz. I Starostwo Powiatowe w Opocznie