Biegacze Opoczno Sport Team pobiegli w Krynicy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Biegacze Opoczno Sport Team pobiegli w Krynicy / fot.: jacekwojtarek.plW dniach 5 i 6. września 2014 roku sekcja biegowa Opoczno Sport Team uczestniczyła w największym festiwalu biegowym, który odbył się w Krynicy Zdrój.
W piątek, o godzinie 15:00 odbyły się kwalifikacje do biegu finałowego na jedną milę. Łucja Wiktorowicz, Natalia Grzegorczyk, Zuzanna Łakomska i Bogdan Stępień, czyli wszyscy zawodnicy OST, którzy wystartowali w biegu, zakwalifikowali się do biegu finałowego.

W biegu finałowym Łucja Wiktorowicz, zaskakując wszystkich, zajęła w finale II miejsce, pokonując m.in. reprezentantki Ukrainy startujące w kategorii seniorek. Natalia Grzegorczyk przybiegła na metę 14, Zuzanna Łakomska zakończyła bieg na 19 pozycji, zaś Bogdan Stępień uplasował się na 37 miejscu.

Przed finałem biegu na 1 milę na krynickim deptaku pobiegła sztafeta 4x1 mila. Opocznianie w składzie Mateusz Celak, Jacek Wojtarek, Stanisław Baról i Bartłomiej Świątek zajęli drugie miejsce.

W nocy z piątku na sobotę odbył się maraton górski. Zawodnicy mieli do pokonania 36 kilometrów. Opoczno reprezentował Jacek Wojtarek, który wśród 199 zawodników zajął 12 pozycję w klasyfikacji Open i 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Drugiego dnia festiwalu Mateusz Celak, Stanisław Barul i Bogdan Stępień wystartowali w biegu na 10 kilometrów z Krynicy Zdroju do Muszyny. Na linii startu stanęło 1778 Biegacze Opoczno Sport Team pobiegli w Krynicy / fot.: jacekwojtarek.plzawodników. Opocznianie przybiegli kolejno: Mateusz Celak - 23 , Stanisław Barul-76, Bogdan Stępień-555.

Po południu, w biegu na dystansie 800 metrów wystartowała najmłodsza zawodnczka Opoczno Sport Team, Anna Szpoton, która na metę przybiegła jako pierwsza.

Kolejną dawkę biegów górskich otrzymamy już 28. września 2014 roku w Sławnie.