Tanecznie - sportowo – rekreacyjnie. Dwa tygodnie w Górach Świętokrzyskich

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Tanecznie - sportowo – rekreacyjnie. Dwa tygodnie w Górach ŚwiętokrzyskichPo dwutygodniowym zgrupowaniu powróciła do Opoczna 60-osobowa grupa uczestników letniego obozu taneczno – sportowego, organizowanego przez opoczyńskie Centrum Tańca i Ruchu TICO u stóp Łysej Góry (Św. Krzyż) w Rudkach nieopodal Nowej Słupi.

O zgrupowaniach TICO piszemy nie po raz pierwszy i praktycznie w każde wakacje relacjonujemy wakacyjne wojaże tancerzy, ale tegoroczny obóz był wyjątkowy z kilku powodów.
Po raz pierwszy w ponad 20-letniej historii TICO letni obóz zmienił charakter z typowo tanecznego na sportowo – rekreacyjno – wypoczynkowy. W zgrupowaniu uczestniczyli bowiem nie tylko tancerze, ale także miłośnicy sztuk walki i innych sportów oraz osoby, które przyjechały na obóz w typowo rekreacyjnych celach, nie mając na co dzień do czynienia z tańcem cz ze sztukami walki. Wśród uczestników była m.in. 10 zawodniczka Mistrzostw Polski w łyżwiartsiwe figurowym czy też studentka cyberkultury. Również po raz pierwszy obóz dla sekcji tanecznej został podzielony na specjalizacje: taniec towarzyski oraz taniec nowoczesny.

Nowością, którą zaskoczyła samych organizatorów był zasięg obozu. Jak się okazało pozytywne opinie o zgrupowaniach TICO docierają do różnych zakątków naszego kraju. Na podstawie tych opinii w wakacyjnym obozie opocznian zdecydowały się wziąć udział osoby m.in. z Przemyśla, Torunia, Warszawy, Piotrkowa Tryb., Łodzi i Włocławka. Można zatem śmiało powiedzieć, że tegoroczny obóz TICO miał charakter otwarty i ogólnopolski.

Z uwagi na ten właśnie charakter obóz cechowała różnorodność zajęć. Oprócz treningów typowo tanecznych z tańca towarzyskiego i nowoczesnego, obozowicze mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach tańca klasycznego i współczesnych odmian baletu oraz w zajęciach aerobicu, kickboxingu, house'u, zumby, trenigów ogólnorozwojowych i wysiłkowych oraz innych form zajęć rekreacyjno – ruchowych, o co zadbała 8-osobowa, licencjonowana kadra instruktorska.

Pierwszy tydzień zgrupowania był wyjątkowo intesywny. Treningi rozpoczęły się j praktycznie zaraz po przyjeździe do ośrodka w Rudkach. Obydwie grupy taneczne uczestniczyły naprzemiennie w zajęciach baletu oraz zajęciach ogólnorowozojowych i treningach wzmacniających.

Sekcja tańca towarzyskiego już drugiego dnia pobytu rozpoczęła pracę pod okiem czołowego krajowego szkoleniowca w zakresie tańców strandardowych - Pawła Sobieszka z Lublina, mistrza Polski w show-dance, trenera formacji Pasja Lublin, finalistów telewizyjnego show Got To Dance.

W tym samym czasie hip-hopowcy pracowali nad techniką ruchu tańcu i autoprezentacją. Pozostali uczestnicy zobozu mieli możliwość wyboru udział w zajęciach z kicboxingu lub taneczno - rekreacyjnych. Treningi odbywały się trzykrotnie w ciągu dnia, a ulgę dla zmęczonych męśni dawały kąpiele, gry i wspólne zabawy w krytej pływalni znajdującej się na terenie ośrodka.

Drugi tydzień pobytu w Górach Świętokrzyskich rozpoczął się od całodziennej wycieczki do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Nie obyło się również bez opowieści o samych Rudkach, w których w XX wieku funkcjonowała jedyna w środkowej Polsce koaplania rudy uranu.

Kolejne dni to znów trenngi.

Grupy taneczne pracowały nad dynamiką ruchu w tańcach latynoamerykańskich oraz nad nową choreografią housową dla formacji tanecznej. Miłośnicy kicboxingu szlifowali technikę ruchu i obrony przed ciosami, a szczególnym powodzeniem cieszyły się zajęcia aquarobicu na basenie.

Pomimo napiętego grafiku zajęć znalazł się czas na wspólną zabawę i odpoczynek. Oprócz dyskoteki, ogniska czy zabaw sportowych obozowicze dla umilenia czasu i rozweselenia wykonywali zadania specjalne. Dziewczęta zaprezentowały się męskiej części zgrupowania w inscenizacji widowiska cyrkowego, a chłopcy przygotowali dla dziewcząt własną interpretację Jeziora Łabędziego Piotra Czajkowskiego. Był równeż koncert karaoke oraz popisy taneczno – gimnastyczne oraz prawdziwy truniej tańca.
Dwutygodniowy pobyt na obozie zakończył chrzest i pasowanie na obozowicza. Następnego dnia wszyscy powrócili do domów, by przed nowym sezonem taneczno – sportowym i rokiem szkolnym złapać chwilę oddechu.

Już w przyszłym tygodniu rozpoczynają się pierwsze zapisy do wszystkich sekcji Centrum Tańca i Ruchu TICO, a przypomnimy są to: taniec towarzyski, taniec nowoczesny, szkółka baletowa, rytmika dla malucha, kicboxing, taekwondo, sekcja fitness: zumba, brzuchomania, aeroboks, pilates, aerodance, step dance i inne. Szczegóły już wkrótce na zaprzyjaźnionych opoczynkich portalach internetowych oraz na www.centrumtico.pl

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.