Mistrzostwa Europy w biegach górskich - Gap 2014 - relacja

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Reprezentacja Polski w Gap. / fot: jacekwojtarek.plW ubiegłą sobotę, 12. lipca 2014 roku, zawodnicy sekcji biegowej Opoczno Sport Team, Mateusz Celak oraz Szymon Wiktorowicz pobiegli w Mistrzostwach Europy w biegach górskich we francuskim GAP. 
Opocznianie zajęli kolejno 31 i 34 miejsce i byli najlepszymi, wśród mężczyzn w kategorii Junior, zawodnikami reprezentującymi Polskę.
Poniżej przedstawiamy relację Jacka Wojtarka, trenera sekcji biegowej Opoczno Sport Team i opiekuna naszych biegaczy w Gap.

Właśnie jesteśmy po naszych pierwszych Mistrzostwach Europy w biegach górskich GAP 2014. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogliśmy wziąć udział w takiej imprezie.

Do GAP wylecieliśmy w większością kadry w środę 09. lipca i już o 15-tej byliśmy na miejscu, w hotelu Pavillon Carina Jacques.
Warunki hotelowe były po prostu świetne, kuchnia - przepyszna kompozycja różnych smaków, przystawek, potraw, owoców, wszystko naturalne. Jedzenie naprawdę świetne – nie brakowało nam niczego.

Przyjęto nas bardzo miło. Bardzo dziękuję zawodnikom Dominice Wiśniewskiej, Kamilowi Jarzębski emu, Lidii Zając, Weronice Pyzik, Marii Cebo, Stanisławowi Jeźwieckiemu i Antoninie Rychter za niezwykle miłe przyjęcie nas, debiutantów, jak i wprowadzenie niesamowitej atmosfery podczas pobytu w GAP. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy przebywać i uczestniczyć wspólnie w Mistrzostwach Europy.

Dziękuję również trenerom Andrzejowi Orłowskiemu oraz Zbigniewowi Białemu za zaufanie i tak miłe wprowadzenie mnie w tą imprezę cieszę się ,że mogłem poznać tak niezwykle doświadczonych i utytułowanych trenerów. Czułem się niezwykle jak słyszałem, że jesteśmy jedną wspólną ekipą – REPREZENTACJĄ.

Wspomnienia zostaną na zawsze, szczególnie ze wspólnych posiłków, kiedy ubrani w barwy narodowe wspólnie przy stole żartowaliśmy, a w międzyczasie inne reprezentacje przewijały się obok nas.
Momenty pochodu i uroczystego otwarcia mistrzostw, jak i wspólne treningi na trasie Mistrzostw, oraz same starty również przyniosły wiele emocji.

Jestem bardzo zadowolony ze startów moich zawodników, które jak na debiut uważam za bardzo dobre, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż poziom europejski jest bardzo wysoki, a na rezultaty zawodników innych krajów złożyły się nie tylko przygotowania, ale również warunki finansowe.

Uważam, że przy aktualnych możliwościach finansowych klubu, wynik był świetny. Myślę, że za rok mamy szansę walczyć w drużynie o pierwszą piątkę, ale do medalu nam daleko. Przypomnę, że nasi Juniorzy: Mateusz Celak-31, Szymon Wiktorowicz - 34, Stanisław Jeźwiecki - 37
Drużynowo chłopcy wywalczyli 11 miejsce.

Nie było by tego bez osób, które wsparły naszą inicjatywę wyjazdu na ME dziękuję Witkowi Stanikowi za akcję zbiórki pieniędzy na udział w ME. Dziękuję także dziękuję firmom:

 • Firmy Sklep internetowy "MODNALAZIENKA.PL"
 • Firma Betoniarska „KONKRET”
 • Firma Alfa-Cer i Gama-Cer Wiesław Kwiatkowski i Piotr Kwiatkowski
 • Firma Puregreen Marcin Pec
 • Firma „GUTEK” Maciej Gutowski
 • Ośrodek Szkolenia Kierowców „SZÓSTKA” Artur Reszka
 • Stacja Paliw „PETRO” Tadeusz Pejski ,PRZEMYSŁAW Pejski
 • Klub Muzyczny „AWANGARDA” Art&Music Club”
 • Sklep sportowy „maranta” Maciej Łukowiak
 • Stacja Paliw OPTIMA K. Rzeźnik
 • Agrobar B. Stępień
 • i jedna anonimowa osoba

Teraz przed nami Mistrzostwa Polski w biegach górskich w Międzygórzu. Już za niespełna dwa tygodnie będziemy walczyć o medale.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.