Rafał Bartyzel z Opoczna został Mistrzem Polski w Kolarstwie Przełajowym 2013.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę 24.03.2013 w Bliżynie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Rafał Bartyzel wywalczył pierwsze miejsce z czasem 00:38:42 w kategorii Cyklosport (16-29 lat) i tym samym został Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. Drugi na mecie ze stratą 00:01:08 był  Wojciech Chrzeszczyk, a trzeci ze stratą -1 Jakub Okła.

Rafał Bartyzel jednak nie był sam w Bliżynie. W kategorii Masters 50 A wystartowało jeszcze dwóch zawodników z Opoczno Sport Team. Arkadiusz Dujka w swoim debiucie wywalczył 12 pozycję ze stratą -1, a Andrzej Wędzikowski uplasował się na dobrym siódmym miejscu ze stratą 00:02:24 do lidera. Należy jednak dodać, że Andrzej Wędzikowski dzień wcześniej startował w Santini Northtec MTB Zimą 2013 w Mrozach wygrywając swoją kategorię wiekową. Przypłacił jednak ten start silnym przeziębieniem i w dość słabej dyspozycji startował w Mistrzostwach Polski w Przełajach w niedzielę.

Źródło: LTS Opoczno Sport Team