Opoczno "Pod biało-czerwoną"

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przed Urzędem Miejskim w Opocznie pojawiły się dwa maszty flagowe. Jeden z masztów stanął dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy oddawali głosy w projekcie "Pod biało-czerwoną".

Gmina Opoczno wzięła udział w projekcie "Pod biało-czerwoną", który zakładał sfinansowanie przez rząd RP zakup masztów i flag w każdej z gmin. Aby wziąć w nim udział należało zebrać odpowiednią liczbę głosów.

Inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz integrację lokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu. Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości głosów mieszkańców pod wnioskiem. Za ustawieniem masztu na terenie Gminy Opoczno zagłosowało 928 osób.

Decyzją Burmistrza Opoczna, Dariusza Kosno, przed magistratem, obok masztu z flagą Polski, ustawiono także maszt z flagą Unii Europejskiej.

Oficjalne wciągnięcie na maszt flag Polski i Unii Europejskiej odbyło się w poniedziałek, 7 listopada o godzinie 15:00. Uroczystości akompaniowała Orkiestra Miejska oraz Cantabile z Opoczna.

 

Wartość realizacji to 7 394,76 zł. Wykonawcą robót była firma AGRA producent masztów flagowych i flag.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.