Wiesław Wołkiewicz Przewodniczącym, Krzysztof Grabski odwołany

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

29 sierpnia 2016 roku, podczas XXIII sesji Rady Miejskiej powołany został nowy Przewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie. Został nim Wiesław Wołkiewicz.

 

 

Wiesław Wołkiewicz zastąpił na tym stanowisku odwołanego podczas czerwcowej sesji Grzegorza Wołąkiewicza. Wybór nowego przewodniczącego poprzedziło jednak odwołanie jednego z dotychczasowych Wiceprzewodniczących.

Radny Tomasz Kopera, w punkcie dotyczącym porządku obrad złożył wniosek o przesunięcie głosowania dotyczącego wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej na początek obrad oraz wniósł o uzupełnienie sesji o głosowanie nad odwołaniem Krzysztofa Grabskiego z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

W tym momencie, prowadzący obrady Krzysztof Grabski ogłosił przerwę i opuścił na chwilę salę. Sesja, pomimo że jej prowadzenie nie zostało przekazane obecnemu na sali Zbigniewowi Sobczykowi, była nadal kontynuowana.

Gdy przyszło do wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej, Tomasz Kopera jako kandydata zgłosił Wiesława Wołkiewicza. Radni mieli więc w tajnym głosowaniu opowiedzieć się, czy są za, czy przeciw tej kandydaturze. Komisja Skrutacyjna w składzie Jarosław Jurowski-Przewodniczący oraz Mieczysław Wojciechowski i Ryszard Starus przygotowała karty do głosowania.

Niestety, podczas powołania, jak i odwołania mogło dojść do naruszenia klauzuli tajności głosowania. Radna Renata Gabryś, ze względu na stan zdrowia nie mogła podejść do urny. Członkowie Komisji Skrutacyjnej podeszli więc do niej z kartą głosowania, zapominając jednocześnie o parawanie umożliwiającym zachowanie niejawności.

Wiesław Wołkiewicz został wybrany Przewodniczącym Rady Miejskiej w Opocznie stosunkiem głosów 11 za i 7 przeciwnych. Komisja nie odnotowała głosów nieważnych.

Za odwołaniem Krzysztofa Grabskiego z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie głosowało 11 radnych, zaś 7 było przeciw.

W związku z wcześniejszym odwołaniem Grzegorza Wołąkiewicza, Rada Miejska w Opocznie przyjęła także zmiany w składzie osobowym Komisjach ds Rodziny, Młodzieży i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Opocznie oraz Zdrowia, Opieki Społecznej, Oświaty, Kultury Rady Miejskiej w Opocznie, w których zasiadanie zadeklarował radny.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.