5.5 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20 lipca 2016 roku przedstawiciele Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 okręgu wyborczego Nr 10, złożyli na ręce Pawła Kukiza 5500 podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie tzw. "uchodźców".

Osoby obecne w sejmie to tylko część z tych, którzy przyczynili się do tego wyniku. Należy podkreślić zaangażowanie pozostałych działaczy z naszego okręgu. Oczywiście to nie koniec naszej akcji, przed nami jeszcze bardzo dużo pracy.

Cytując Pawła Kukiza, który na początku tej kampanii stwierdził, iż "PiS - tak jak Platforma - prowadzi politykę proimigracyjną, która jest szkodliwa dla Polski i Polaków. PiS w kampanii wyborczej wyraźnie opowiadał się przeciwko przyjmowaniu imigrantów, a w tej chwili premier mówi, że podtrzymujemy zobowiązania rządu Ewy Kopacz".

W odniesieniu do sytuacji w Kolonii, gdzie w noc sylwestrową doszło do napastowania seksualnego i napadów rabunkowych na kobiety, a z ustaleń niemieckiej policji wynika, że sprawcami byli głównie imigranci z Afryki Północnej – Paweł Kukiz stwierdził, że "nie jesteśmy przygotowani na przyjmowanie obcych nam kulturowo ludzi. Według byłego ministra Sienkiewicza, Polska istnieje tylko teoretycznie. W jaki sposób kraj istniejący teoretycznie może w praktyce zweryfikować potencjalnych terrorystów?
Gospodarzami w Polsce są obywatele. Naród jest gospodarzem - żadna partia polityczna, żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski, nikt nie ma prawa decydować, kogo my chcemy u siebie gościć. Nie może być tak, że dozorca będzie wskazywał drzwi mojego mieszkania i powie komuś, że może tu mieszkać.
Rozpoczynamy zbieranie podpisów, 500 tysięcy podpisów, pod referendum ws. nieprzyjmowania imigrantów do Polski. I w tej chwili chciałbym zwrócić się do obywateli, do narodu polskiego i zaapelować o aktywny udział w naszej akcji. Proszę państwa, Polska to nasz dom i to my powinniśmy decydować, kto obok nas będzie w nim mieszkał".

W związku z akcją uruchomiona została strona internetowa dzienreferendalny.pl, na której można znaleźć m.in. wzory kart do podpisu pod wnioskiem ws. referendum.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.