Grzegorz Wołąkiewicz odwołany z funkcji

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

30 czerwca, podczas XXII sesji Rady Miejskiej w Opocznie odwołany został Przewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie, Grzegorz Wołąkiewicz.

W bloku uchwał, radny Tomasz Kopera wystąpił z wnioskiem formalnym o rozszerzenie porządku obrad i wprowadzenie do niego projektu uchwały o odwołaniu Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie Grzegorza Wołąkiewicza. Jednocześnie, na ręce Przewodniczącego złożona została wersja pisemna wniosku.

Pod projektem podpisali się: Wiesław Wołkiewicz, Anna Wolowska, Renata Gabryś, Robert Grzesiński, Mieczysław Wojciechowski, Alicja Szczepaniak, Wiesław Turek, Jarosław Jurowski, Zbigniew Sobczyk, Tomasz Kopera, Jan Stępień, Ryszard Starus.

Stosunkiem głosów 12 za i 8 przeciw do porządku obrad wprowadzono projekt ww uchwały.

Na pytanie radnej Jadwigi Figury o uzasadnienie wniosku, radny Tomasz Kopera odpowiedział: „Nie ma takiego obowiązku, aby było uzasadnienie. Nie przedstawiamy żadnych zarzutów, wniosek ten wynika jedynie z przysługującego nam prawa i żadnego uzasadnienia nie będzie.

Komisja skrutacyjna w składzie: Przewodniczący Wiesław Turek, Anna Wolowska i Andrzej Pacan przeprowadziła tajne głosowanie, podczas którego radni odwołali Grzegorza Wołąkiewicza.

W głosowaniu udział wzięło 20 radnych. Nieobecny był jedynie Krzysztof Grabski, który opuścił salę obrad przed głosowaniem. Za odwołaniem Przewodniczącego zagłosowało 12 osób.

Po ogłoszeniu wyniku, radny Grzegorz Wołąkiewicz opuścił salę obrad.

Zanim Rada Miejska przeszła do porządku obrad głos zabrał Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela:

{play}images/audio/2016/XXII_sesja_RM_Burmistrz.mp3{/play}

Następnie głos zabrała radna Jadwiga Figura, która zwracając się do Jarosława Jurowskiego, Zbigniewa Sobczyka i Ryszarda Starusa, zapytała: „Za ile srebrników sprzedaliście Przewodniczącego, a może i grupę? (…) Za ile znów może dołączycie do innej grupy?”.

Kierując swoje słowa do Burmistrza Opoczna, poprosiła go, aby radnych łączył, zamiast dzielić.

Pełna wypowiedź radnej Jadwigi Figury:

{play}images/audio/2016/XXII_sesja_RM_JFigura.mp3{/play}

Po dzisiejszej sesji nasuwa się pytanie: kto kogo kontroluje? Czy organ stanowiący i kontrolny, jakim jest  Rada Miejska w Opocznie, która powinna decydować o kierunkach działania burmistrza oraz przyjmować sprawozdania z jego działalności, spełnia swoją rolę? A może funkcje się już odwróciły?

{jcomments lock}

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.