Ślubowanie nowej radnej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

28. sierpnia 2015 roku, podczas XII sesji Rady Miejskiej w Opocznie ślubowanie złożyła radna Elżbieta Dorocińska, która w wyborach uzupełniających w okręgu 3 zdobyła najwięcej głosów. Radna zastąpi Zdzisława Wojciechowskiego, który w kwietniu złożył mandat.

Zanim radna złożyła ślubowanie, Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, Leszek Raczyński odczytał treść protokołu oraz wręczył jej nominację.

Z związku z zaistniałą sytuacją pojawiła się konieczność uzupełnienia składów Komisji Stałych Rady Miejskiej w Opocznie. Elżbieta Dorocińska zadeklarowała swój udział w obradach Komisjach: Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Spraw Samorządu oraz Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Przestrzegania Prawa.

Z uwagi na to, że Komisja Rozwoju Gospodarczego, Budżetu, Handlu i Usług, w której dotychczas pracował Zdzisław Wojciechowski, nadal nie posiadała pełnego składu, radna Irena Przyborek zadeklarowała udział w niej, rezygnując  z uczestnictwa w posiedzeniach Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Przestrzegania Prawa.

W trakcie sesji radni przyjęli również rezygnację Krzysztofa Grabskiego z funkcji Wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej.

Na początku sesji natomiast pojawiło się pytanie, czy radny Tomasz Rurarz, któremu Wojewoda Łódzki w trybie Zarządzenia Zastępczego wygasił mandat, może uczestniczyć w obradach. Obecny na sali prawnik wyjaśnił, że Tomasz Rurarz jest pełnoprawnym radnym do czasu uprawomocnienia się Zarządzenia Zastępczego.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.