Czy zapadnie zarządzenie zastępcze Wojewody?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Opocznie radni nie podjęli uchwały o wygaszeniu mandatu radnemu Tomaszowi Rurarzowi.

Do podjęcia uchwały o wygaszeniu mandatu radnemu Rady Miejskiej w Opocznie Tomaszowi Rurarzowi pismem z 26. maja b.r. wezwał Wojewoda Łódzki, który stwierdził naruszenie z art.24f ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, brzmiącego "radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności".

Za przyjęciem uchwały o wygaszeniu mandatu Tomaszowi Rurarzowi nie głosował nikt. Jedenastu radnych głosowało przeciwko jej przyjęciu, zaś ośmioro wstrzymało się od głosu.

Po sesji radny Tomasz Rurarz poinformował nas, że sytuacja wynika wyłącznie z długotrwałych procedur i niemożliwe było uregulowanie sprawy w przewidzianym ustawą terminie. Przepisanie działalności na żonę lub inną osobę, zdaniem radnego nie wchodziło w rachubę ze względu na wysokie koszty, które przekraczałyby roczne dochody sklepu.

Przetarg na sprzedaż działki, na której usytuowany jest sklep radnego, ma się odbyć 14. lipca 2015 roku o godzinie 10:00 w Urzędzie Miejskim w Opocznie. Cena wywoławcza nieruchomości o powierzchni 0.0666 ha wynosi 46 500 PLN.

Zgodnie z Art. 98a Ustawy o samorządzie gminnym, Wojewoda Łódzki ma 14 dni na wydanie zarządzenia zastępczego. Radny Rurarz zapowiedział jednak odwołanie się od decyzji Wojewody w przypadku uchylenia mu mandatu.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.