Krzysztof Grabski nowym Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas X sesji Rady Miejskiej w Opocznie, radni w tajnym głosowaniu wybrali nowego zastępcę Przewodniczącego Rady. Został nim Krzysztof Grabski.

Już na początku obrad, radny Andrzej Pacan złożył wniosek o zmianę porządku obrad poprzez dodanie punktu dotyczącego wyboru nowego Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie. Stanowisko to nie było obsadzone od czasu złożenia mandatu przez Zdzisława Wojciechowskiego. Radna Wolowska wniosła jednak o przełożenie tego punktu do sesji sierpniowej, która miałaby się odbyć po wyborach uzupełniających.

Radni stosunkiem głosów 11 za, 7 przeciw i 1 wstrzymujący się zdecydowali jednak, że nie będą czekać do uzupełnienia składu Rady.

W bloku uchwał, radny Andrzej Pacan zgłosił więc kandydaturę Krzysztofa Grabskiego. W tym momencie salę obrad opuścili radni klubu PiS, Opoczyńskiej Wspólnoty Samorządowej oraz radny niezależny, Robert Grzesiński i Alicja Szczepaniak z Niezależnego Bloku Samorządowego.

Komisja skrutacyjna w składzie: Jarosław Jurowski - Przewodniczący, Andrzej Pacan - Sekretarz oraz Ryszard Starus - Członek, po ukonstytuowaniu się przygotowała głosowanie oraz projekt uchwały o powołaniu Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

W głosowaniu udział wzięło 11 radnych. Kolejno wyczytywani odbierali karty do głosowania, które po wypełnieniu wrzucali do wcześniej przygotowanej urny.

Krzysztof Grabski został wybrany zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie jednogłośnie. Obejmując stanowisko zrezygnował z funkcji Wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Przestrzegania Prawa i oświadczył, że od dnia dzisiejszego występuje jako radny niezależny. Krzysztof Grabski startował z listy Opoczyńskiej Wspólnoty Samorządowej.

Zapytany, co skłoniło go do takiej decyzji poinformował, iż propozycję objęcia funkcji Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej przyjął w celu ustabilizowania prac Rady. Dotychczas Prezydium obsadzone było wyłącznie przez radnych koalicji Razem dla Opoczna i Ziemi Opoczyńskiej. Na pytanie, czemu zrezygnował z reprezentowania Opoczyńskiej Wspólnoty Samorządowej, odpowiedział, że z OWS'em łączyła go jedynie lista wyborcza, a on sam nigdy do tego komitetu wyborczego nie należał i nie składał żadnych deklaracji dotyczących przynależności do niego.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.