Apel do Ewy Kopacz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W związku z trwającymi w całym kraju protestami rolników, Poseł na Sejm RP Robert Telus zwrócił się do samorządowców województwa łódzkiego o wystąpienie z apelem do Pani Premier Ewy Kopacz o podjęcie natychmiastowych działań naprawczych w rolnictwie.

W całym kraju nasilają się protesty rolników, którzy doprowadzeni do desperacji z powodu bardzo złej sytuacji ekonomicznej polskiej wsi wyjeżdżają na drogi by dać wyraz swojemu niezadowoleniu. Niestety z przykrością trzeba stwierdzić, że kryzys na polskiej wsi nie wynika z czynników obiektywnych, lecz jest następstwem złej polityki rolnej rządu, albo wręcz braku takiej polityki.
Z otrzymanych pism, które wpłynęły do Biura Posła na Sejm RP Roberta Telusa od Rad Gmin województwa łódzkiego (na obecną chwilę są to gminy Ujazd, Słupia, Sadkowice, Gorzkowice, Opoczno, Rawa Mazowiecka, Łęki Szlacheckie, Radomsko, Gomunice, Rozprza, Poświętne, Grabica oraz powiaty Piotrków Trybunalski, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki) wynika, że solidaryzują się one w pełni z protestującymi rolnikami, a ma to związek z pogarszającą się z roku na rok sytuacją w tym sektorze, która doprowadza gospodarstwa rolne na skraj ubóstwa. Do biura docierają informacje dotyczące tego, że pozostałe gminy i powiaty będą również podejmować apel do Pani Premier Rządu RP Ewy Kopacz (w tym także powiat opoczyński).

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.