Uchwała w sprawie skargi na dyrektora MDK niezgodna z prawem.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Służby prawne Wojewody Łódzkiego uznały uchwałę Rady Miejskiej w Opocznie, na mocy której Burmistrz Opoczna miał rozpatrzeć skargę Lidii Stanek na dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie za niezgodną z prawem.

Według uzasadnienia, organem właściwym do rozpatrzenia skargi jest Rada Miejska. Rada nie podejmując decyzji w sprawie i przekazując ją do rozpatrzenia Burmistrzowi Opoczna, naruszyła przepisy art 229 pkt. 3 KPA.

Zastrzeżenia budzić więc może fakt, że Sekretarz Gminy Kazimierz Kożuchowski oraz prawniczka Justyna Małachowska obecni na sesji 29. stycznia, odpowiadając na pytania dotyczące projektu uchwały, stwierdzili, że jest on całkowicie zgodny z prawem. Ponadto projekt dostarczony radnym nie posiadał podpisu osoby opiniującej i parafowany został przez prawniczkę dopiero podczas sesji.

W związku ze stanowiskiem Wojewody, Rada Miejska w Opocznie ponownie będzie zobligowana do zajęcia się skargą, a radni będą musieli zdecydować sami, czy skarga Lidii Stanek na dyrektora MDK, Monikę Matusiewicz jest zasadna.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.