4 wnioski o wpisanie do rejestru wyborców

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 wnioski o wpisanie do rejestru wyborcówW ostatnim czasie do redakcji dotarło kilka telefonicznych zgłoszeń, że do Urzędu Miejskiego w Opocznie napływają wnioski mieszkańców sąsiednich gmin o wpisanie do rejestru wyborców. Również pod jednym z artykułów pojawił się komentarz dotyczący wniosków meldunkowych.

Niektórzy wyrażali swoje obawy, czy nie wpłynie to w znaczący sposób na wyniki II tury wyborów Burmistrza Opoczna. Postanowiłem więc przyjrzeć się sprawie z bliska i udałem się do Urzędu Miejskiego w Opocznie, aby zasięgnąć informacji na ten temat.

W pierwszej kolejności udałem się do Zespołu ds Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych, gdzie z rozmowy z kierownikiem Zespoły, Agnieszką Wrońską dowiedziałem się, że wpłynęły cztery wnioski o wpisanie do rejestru wyborców Gminy Opoczno. Jak zapewniła pani kierownik, były to wnioski mieszkańców stale zamieszkujących w Gminie Opoczno, którzy z różnych przyczyn w rejestrze wcześniej nie figurowali. 

Udałem się również do Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego, gdzie zapytałem, ile wniosków o wydanie aktów pełnomocnictwa do głosowania wpłynęło przed drugą turą wyborów. Jak powiedziała mi Inspektor Danuta Popińska, przed wyborami samorządowymi wpłynęło łącznie 16 wniosków, z czego 7 w ostanim tygodniu.

Termin składania wniosku o pełnomocnictwo upłynął 21. listopada 2014 roku. Wniosek o wpisanie do rejestru wyborców powninien natomiast wpłynąć najpóźniej na trzy dni robocze przed dniem głosowania, ponieważ jest to czas, jakim dysponuje Burmistrz na jego zatwierdzenie.

Jak więc widać, przypadki te są bardzo marginalne i nie ma obaw, że w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na wyniki wyborów samorządowych w Opocznie.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.