Za nami eliminacje w Opocznie. Teraz czas na Piotrków

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W Miejskim Domu Kultury im. T. Sygietyńskiego w Opocznie odbyły się eliminacje powiatowe 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.


Agata Andrzejewska, koordynatorka Konkursu i Zdzisław Miękus, dyrektor MDK podczas otwarcia eliminacji w Opocznie.

Wydarzenie otworzyła Agata Andrzejewska, instruktor teatru MDK i koordynatorka przedsięwzięcia. Słowa otuchy do uczestników eliminacji skierował Zdzisław Miękus, dyrektor opoczyńskiej instytucji kultury.

Wydarzenie, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie ma charakter artystyczno-edukacyjny, a jago adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli.


To już 68. edycja OKR. MDK od wielu lat jest organizatorem eliminacji powiatowych

Uczestnicy eliminacji zaprezentowali się w czterech odrębnych turniejach: recytatorskim, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej oraz „wywiedzione ze słowa”.

Prezentacje oceniała Komisja w składzie: Aleksander Kopański - starszy instruktor sztuk i słowa w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich, laureat 50. edycji OKR, Anna Przygodzka - instruktor teatru Miejskiego Domu Kultury, wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich, logopeda, Karolina Kalinowska - kierownik Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Filii Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie oraz Kamilla Biniek-Kaczorowska - muzyk, instrumentalista, wokalistka.


Joanna Zaremba, jedna z laureatek eliminacji, podczas swojej prezentacji.

Po przesłuchaniu 9 uczestników Konkursu, do eliminacji rejonowych, które odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim, 15 kwietnia, jury zakwalifikowało: Joannę Zarembę z turnieju „teatrów jednego aktora” oraz Jagodę Kmitę, Julię Paradowską i Adriannę Poddębniak, które wystąpiły w turnieju recytatorskim.

Uczestnicy eliminacji w Opocznie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy ufundowane Miejski Dom Kultury.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.