Zdzisław Miękus wraca na stanowisko dyrektora MDK

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W poniedziałek, 7 stycznia 2019 roku, Zdzisław Miękus powróci na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

W piątek, 4 stycznia 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. W wyniku postępowania konkursowego, Zdzisław Miękus został ponownie dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Był jedynym kandydatem, który aplikował na to stanowisko.

Zdzisław Miękus ukończył m.in. studia z zakresu zarządzania i organizacji instytucji kultury oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W latach 1991-2003 był instruktorem w MDK. Pracował także w wydziale promocji w Starostwie Powiatowym w Opocznie, a w ostatnim czasie w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim.

Od maja 2015 roku, w związku z odwołaniem ówczesnej dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie Moniki Matusiewicz, Zdzisław Miękus pełnił obowiązki dyrektora placówki, zaś od stycznia 2016 roku Burmistrz Opoczna, w wyniku konkursu, powołał go na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury. 16 marca 2017 roku, decyzją Rafała Kądzieli został odwołany ze stanowiska. Powodem odwołania miało być rzekome naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem.
Warto w tym miejscu dodać, że w listopadzie 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wydał postanowienie unieważniające zarządzenie  ówczesnego Burmistrza Opoczna, Rafała Kądzieli o odwołaniu Zdzisława Miękusa ze stanowiska. Gmina Opoczno złożyla od tej decyzji odwołanie, ale z nieoficjalnych informacji, jakie do nas dotarły, kasacja ma zostać wycofana. Natomiast w czerwcu 2018 roku w Sądzie Pracy w Tomaszowie Mazowieckim zapadł wyrok przyznający Zdzisławowi Miękusowi odszkodowanie za niezgodne z prawem odwołanie go z pełnionej funkcji. Wyrok jest prawomocny. 

W ostatnim czasie Zdzisław Miękus był koordynatorem Biura Informacji w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.