Szlachetna Paczka - mądra pomoc dla potrzebujących!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już po raz szósty w Opocznie (a w Polsce osiemnasty) ruszył projekt Stowarzyszenia WIOSNA -Szlachetna Paczka. Idea Szlachetnej Paczki jest bardzo prosta – odpowiadamy na konkretne potrzeby pokrzywdzonych (choroba, wypadek, nieszczęście itp.) Rodzin, które łączymy z osobami wielkiego serca, czyli Darczyńcami.

W największym skrócie, zadaniem przeszkolonych wolontariuszy jest odwiedzenie potrzebujących Rodzin (za ich zgodą), przeprowadzenie szczerej rozmowy, zadecydowanie o włączeniu Rodziny do Paczki i połączeniu jej z Darczyńcami.

Szlachetna Paczka pomaga tym, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji i bohatersko starają się z niej wydostać, tym, którym można dać impuls do dalszego działania i wiary we własne siły.

Szlachetna Paczka działa od 18 lat. W pierwszym roku jej działalności paczkę otrzymało 30 potrzebujących, a rok temu pomoc objęła prawie 20 000 Rodzin na sumę ponad 53 mln. zł! Paczka, przy pomocy wolontariuszy, połączyła już miliony Polaków, tych, którzy potrzebowali pomocy i tych, którzy tę pomoc ofiarowali. Co bardzo istotne, to fakt, że 100% pomocy ze strony Darczyńców trafia do potrzebującej Rodziny.

Gdy rozpakowując paczkę mała Zosia, zobaczyła w niej siatkę z blokami rysunkowymi, zaczęła piszczeć z radości: – Mamo! Popatrz! Będę mogła rysować! – krzyczała. Natychmiast wyjęła jeden blok i zaczęła malować świąteczną kartkę dla Darczyńcy i jego rodziny”.

W regionie opoczyńskim w 2017 roku Paczka objęła 49 potrzebujących Rodzin ( a w ciągu 5 lat kilkaset), z których każda przeciętnie otrzymała pomoc na sumę prawie 3 tys. złotych. Były to rzeczy, których Rodzina najbardziej potrzebowała jak np. łóżko rehabilitacyjne, żywość, węgiel czy ubrania. Pomoc ta wniosła ogromną radość w życie tych Rodzin i przyczyniła się do pogłębienia ich wysiłku w celu przezwyciężenia trudnej sytuacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea mądrej pomocy, do włączenia się w ten niezwykły projekt. Otwarcie Bazy Rodzin nastąpi w sobotę 17 listopada.

Przez 17 lat grałem w Holandii, Anglii i Hiszpanii, ale nigdzie nie widziałem równie przemyślanego, precyzyjnego systemu pomagania, który przy okazji angażuje tyle emocji. To niesamowite, ile przy tym wyzwala się dobrej energii. Tak było, gdy jako drużyna wspieraliśmy paczkę w Realu Madryt. Sergio Ramos, Iker Casillas, Cristiano - wszyscy od razu to podchwycili, niesamowite jak nas to wtedy zintegrowało. PACZKA to ewenement na skalę światową!” - Jerzy Dudek

Opoczyńska Drużyna
Szlachetnej Paczki

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.