Wystawa czasowa „Opoczyńskie drogi do Niepodległości”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przy licznym udziale młodzieży szkolnej, burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli i miłośników lokalnej historii w Muzeum Regionalnym w Opocznie 17 października uroczyście otwarto wystawę czasową „Opoczyńskie drogi do Niepodległości”. Wystawa zorganizowana jest oczywiście z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Otwarcia ekspozycji dokonał dyrektor opoczyńskiego Muzeum Adam Grabowski, który opowiedział o najważniejszych wydarzeniach związanych z odzyskiwaniem niepodległości w regionie opoczyńskim. Dyrektor przedstawił również główne założenia i najciekawsze eksponaty wystawy.
Głos zabrał także Przemysław Ciszewski, kolekcjoner z miejscowości Klew w gminie Żarnów, który kilkudziesięcioma eksponatami ze swoich zbiorów wzbogacił opoczyńską wystawę. Przemysław Ciszewski ciekawie opowiadał zebranej młodzieży o Legionach Polskich i sytuacji polityczno-militarnej w latach 1914-1918, która pozwoliła na odrodzenie się niepodległej Rzeczypospolitej.

Wystawę „Opoczyńskie drogi do Niepodległości” zorganizowano ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, kolekcji prywatnych Przemysława Ciszewskiego, Jerzego Gogacza, Wiktora Pietrzyka, Igora Tkaczowa, oraz Muzeum Regionalnego w Opocznie. Na ekspozycji zaprezentowano szereg oryginalnych dokumentów, fotografii i innych przedmiotów związanych z okresem 1914 – 1920. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia 2019 r.

Zapraszamy!

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.