Muzeum poszukuje eksponatów związanych z opoczyńskim przemysłem ceramicznym

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Za nami zakończony dużym sukcesem pierwszy Festiwal Płytki Ceramicznej w Opocznie, który z założenia nawiązywał do bogatego dziedzictwa ceramicznego naszego miasta. W perspektywie mamy natomiast realizację ambitnego założenia jakim niewątpliwie jest zapowiedziana budowa Muzeum Płytki Ceramicznej oraz organizacja profesjonalnej ekspozycji dokumentującej dokonania opoczyńskiego przemysłu ceramicznego.

Mając to na uwadze zwracamy się do wszystkich Państwa z ogromną prośbą o udostępnianie w różnej formie (sprzedaż, darowizna, depozyt, wykonanie cyfrowej kopii) wszelkich materialnych, historycznych pozostałości dokumentujących działalność opoczyńskich zakładów ceramicznych.
Interesują nasz szczególnie fotografie, dokumenty oraz najstarsze wzory płytek ceramicznych i przyrządów służących do ich produkcji z przedwojennego okresu funkcjonowania firmy "Dziewulski i Lange". Poszukujemy także interesujących pamiątek z lat powojennych, kiedy lata swojej świetności przeżywał opoczyński Zespół Zakładów Płytek Ceramicznych.

Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi zbiorami zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Opocznie, Plac Zamkowy 1. Prosimy również o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: 447552319, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z góry serdecznie dziękujemy!

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.