Opoczyńska Noc Muzeów 2018

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę 19 maja zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Opocznie na kolejną edycję Europejskiej Nocy Muzeów. Początek już o godzinie 17:00. 

W programie o godzinie 18:00 otwarcie wystawy „Skrzydlata Afryka” ze zbiorów Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, na której będzie można zobaczyć kilkadziesiąt unikalnych okazów fauny czarnego kontynentu ze szczególnym uwzględnieniem bogactwa ptaków. Ekspozycja będzie wzbogacona planszami ikonograficznymi, rekonstrukcją termitiery oraz stanowiska lęgowego strusia.

O godzinie 20:00 otwarcie wystawy „Rzeźby Wojciecha Grzędowskiego z Petrykóz”. Wojciech Grzędowski pochodzi z Petrykóz, urodził się w 1955 r. Twórczość rzeźbiarską rozpoczął w latach młodzieńczych od płaskorzeźb o tematyce religijnej. Rzeźbi głównie w lipie i topoli. Porusza tematy religijne i ludowe. Jego prace eksponowane były na wielu wystawach między innymi w Opocznie, Piotrowie Trybunalskim, Sieradzu, Przedborzu, Toruniu, Łęczycy czy Zduńskiej Woli. Wojciech Grzędowski od wielu lat z powodzeniem bierze czynny udział w licznych konkursach i plenerach rzeźbiarskich zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia.

Ponadto zapraszamy do zwiedzania wystaw historycznych i etnograficznych oraz wystawy czasowej „Malarstwo Marii Bunzel z Modrzewka” z możliwością zakupu prezentowanych prac autorki.

Opoczyńskiej Nocy Muzeów towarzyszyć będzie także kiermasz rękodzieła ludowego, artystycznego, rzeźby i ikon, pokaz broni i umundurowania z okresu I i II wojny światowej, prezentacja działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Opocznie połączona ze sprzedażą prac uczestników WTZ, kiermasz książki historycznej i najnowszych wydawnictw regionalnych a także projekcja filmów z cyklu „Opoczno – miasto nieznane”. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Na wszystkie atrakcje oczywiście wstęp wolny!

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.