Zespół Tulia promuje Opoczno

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przez niespełna 2 tygodnie folkowy cover hitu Nieznajomy Dawida Podsiadło zyskał 1,4 miliona wyświetleń w internecie.


Screen z teledysku do utworu "Nieznalony" w wykonaniu zespołu Tulia

Zespół Tulia promuje Opoczno

Polski internet oszalał na punkcie czterech pięknych szczecinianek z zespołu Tulia, wykonujących czystym, białym głosem, folkowe wersje przebojów muzyki rozrywkowej. Ich ostatni wyczyn - cover utworu Nieznajomy z repertuaru Dawida Podsiadło obejrzało blisko półtora miliona internautów. I to w przeciagu niespełna 2 tygodni.

Sam Dawid Podsiadło wyraził bardzo pochlebną opinię na temat folkowej wersji jego utworu. Zachwytu nad talentem polskich wokalistek nie kryli również członkowie legendarnego zespołu Depeche Mode, którego hit „Enjoy the Silence” dziewczęta z Tulii również zaśpiewały na ludową nutę. „Depeszowcom” tak przypadł do gustu cover ich przeboju, że nagranie z teledyskiem Tulii umieścili na swoim oficjalnym facebookowym fanpage'u.

Dziewczyny poszły za ciosem i postanowiły nagrać album, na którym oprócz autorskiego programu znajdą się też covery, w tym przeboje zespołów Metallica, Kate Bush, Leonarda Cohena, R.E.M. czy zespołu Coldplay.

Nas najbardziej zaintrygował, a jednocześnie bardzo ucieszył, fakt że wokalistki zespołu Tulia w swoich teledyskach występują w opoczyńskich strojach ludowych.

No i teraz władze naszego miasta, „stolycy” oberka, będą miały niezły zgryz. Dlaczego?

Podczas jednej z ostatnich imprez organizowanych przez Urząd Miejski nagrodę za promowanie folkloru opoczyńskiego odebrał zespół Odpoczno (nic nie mamy do samego zespołu). Chodziło m.in. o wyprodukowany przy udziale Gminy Opoczno teledysk pt. ”Jade ja se”, który obejrzało zaledwie 56,8 tysiaca internautów.

Jak na funkcjonowanie w sieci od września ubiegłego roku i wcale niemałą akcję promocyjną zorganizowaną zespołowi Marka Kądzieli przez burmistrza Rafała Kądzielę (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa), to w porównaniu do szczecinianek wynik nie jest powalający, żeby nie powiedzieć mizerniutki.

Skoro jeden zespół za niespełna 57 tys. wyświetleń filmu (co miało być miarą sukcesu) otrzymuje nagrodę burmistrza, to na co mogą liczyć śpiewające dziewczyny w strojach opoczyńskich, które na całym świecie obejrzało półtora miliona osób?

Na odpowiedź nie liczymy.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.