Koncertowo w Tomaszowie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

28 kwietnia 2015 r. w godzinach popołudniowych w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert uczniów Państwowych Szkół Muzycznych z Opoczna i Tomaszowa Mazowieckiego.

 

W koncercie zatytułowanym "Na ludową nutę" uczniowie tychże szkół zaprezentowali się zarówno ze strony muzycznej, jak i tanecznej. Zebrani licznie widzowie i miłośnicy muzyki mogli wysłuchać takich utworów ludowych jak: "Pognała wołki", "W murowanej piwnicy", "Oberek", "Kujawiak", "Mazurek" czy "Krakowiaczek" wykonanych na akordeonie, fortepianie i skrzypcach.

Wspaniale zaprezentowały się również zespoły rytmiczne szkół w ciekawych aranżacjach tanecznych takich tańców polskich: "Trojak śląski", "Kujawiak", "Polka rzeszowska" i "Polka włoska". Uwagę zwróciły piękne stroje ludowe, w których zaprezentowali się uczniowie szkół.

Myślę, że mieszkańcy Opoczna z przyjemnością chcieliby również zapoznać się z dorobkiem artystycznym Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Opocznie, niestety szkoła nie posiada sali koncertowej. Dodać należy, że dotychczas mury szkoły opuściło wielu wykształconych muzycznie uczniów, którzy koncertują, tworzą i nagrywają, są znanymi osobami w świecie muzyki.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.