II miejsce dla „Kraśniczanek”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zespół Śpiewaczy „Kraśniczanki” zajął II miejsce podczas VII Międzykulturowego Festiwalu Folklorystycznego „Zagłębie i Sąsiedzi”, który odbył się w ubiegły weekend w Dąbrowie Górniczej. Nagroda cieszy tym bardziej, że „Kraśniczanki” konkurowały z 16 zespołami śpiewaczymi z całej Polski.

Podczas występu „Kraśniczanki” zaprezentowały a capella przyśpiewki oraz pieśni o charakterze balladowym, utrzymane w zróżnicowanej rytmice, których główną treścią jest „utrata wianka”, m.in. „Przejechołym kole dworu”, „Na środku pola stoi topola”, „A u mojij mamy stojała grusia”, „Łoj prowda ci to prawda”. Do występu przygotowane zostały przez Kamillę Biniek-Kaczorowską – instruktora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

Zespół ma charakter międzypokoleniowy. „Kraśniczanki” prezentują folklor w formie rekonstruowanej w oparciu o przekaz bezpośredni, zapis nutowy i nagrania archiwalne. Ich największe osiągnięcia, to m.in.: I miejsce podczas II Przeglądu Zespołów Folklorystycznych „Pilica tańcem i pieśnią malowana", wyróżnienie podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Ruchu Seniorów w Ośrodku Kultury Karolew w Łodzi, wyróżnienie podczas XV Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniora w Koluszkach, wyróżnienie podczas Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów w Łodzi.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.