Wernisaż dwóch wystaw

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

13 kwietnia 2015 r. o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się wernisaż 2 wystaw: „Uroki Aleksandrowa Łódzkiego” oraz „Piękno opoczyńskiego i nie tylko”.

Zgromadzonych na wernisażu przywitał Wojciech Turek, instruktor MDK, który wykonał na ksylofonie kilka popularnych utworów. Następnie głos zabrała Elżbieta Róg, plastyk MDK i Monika Matusiewicz, dyrektor MDK. Miłym akcentem spotkania było pojawienie się na wernisażu autorów prac, zarówno z Aleksandrowa Łódzkiego, jak i z Opoczna.

„Uroki Aleksandrowa Łódzkiego” to wynik kilkuletniej pracy twórczej artystów plastyków z Aleksandrowa Łódzkiego, którzy utrwalają na obrazach niepowtarzalne piękno i urodę tej gminy, jej wielokulturową historię i tradycję, a także walory przyrodniczo-turystyczne. Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy z kilku plenerów malarskich. Bohaterami prac są zabytkowe, urokliwe dwory, miejsca świadczące o wielokulturowej przeszłości, a także te pokazujące włókiennicze dziedzictwo Aleksandrowa z niezwykłymi domami tkaczy, które niebawem będzie można oglądać tylko na obrazach lub zdjęciach, ponieważ powoli znikają z pejzażu miasta. Artyści utrwalili też piękne zakątki przyrodnicze gminy: dolinę Bzury, przydworskie stawy, oczka wodne, zalew Zgniłe Błoto czy rezerwat Torfowisko Rąbień.

„Piękno opoczyńskiego i nie tylko” to wystawa prac artystów z rejonu Opoczna, którzy prezentują swój sposób widzenia naszego regionu i piękno miejsc, których często w codziennym pośpiechu nie zauważamy. Na wystawie zaprezentowano prace kilkunastu artystów, m.in. Marka Wijaty - pejzaże i ludzie pracy, Magdaleny Martyki - kwiaty i pejzaże, Mirosława Ocetka - architektura i portrety, Barbary Ptak – kwiaty i portrety, Wioletty Kowalczyk – natura, Bogumiła Szymańskiego – krajobrazy i abstrakcje, Marioli Sikorskiej – architektura, Alicji Lasoty – kwiaty.

Wystawy będą eksponowane w Miejskim Domu Kultury w Opocznie do 11 maja 2015 r.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.