Druga edycja „Ja też Mam Talent 2015”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10 kwietnia 2015 roku w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie czyli popularnym „Ekonomie”, odbyła się druga edycja konkursu „Ja Też Mam Talent 2015”.

Inicjatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele tej szkoły Robert Szulc i Katarzyna Łukowiak. Wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego – Robertem Wójcikiem, Dagmarą Grzybek, Aliną Łucjanek - Krupa, Jolantą Pawlak oraz Łukaszem Chmalem stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspaniałe show. Jak się okazało po raz kolejny był to strzał w dziesiątkę. Tak ogromna liczba uczestników potwierdziła sens organizowania tego typu konkursu, którego do tej pory brakuje w naszym powiecie. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Opoczyński Pan Józef Róg. 

Do konkursu zgłosiło się 19 uczestników ze szkół gimnazjalnych powiatu opoczyńskiego oraz 13 uczestników szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w konkursie wzięło udział ponad 100 osób, którzy śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali, żonglowali. Były wspaniałe występy indywidualne, grupy wokalno –instrumentalne oraz zespoły taneczne. Każdy występ był jedyny, niepowtarzalny i pokazywał jak duży potencjał tkwi w opoczyńskiej młodzieży. A było o co walczyć. Zwycięzcy w swoich kategoriach będą mogli się zaprezentować szerszej widowni podczas imprez kulturalnych na terenie Opoczna.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00, po godzinnej weryfikacji i przyjmowaniu zgłoszeń. Prowadzeniem show zajęli się uczniowie naszej szkoły Maciej Ryszka i Kamil Ambroszczyk. Wszystkich uczestników przywitała piosenka zespołu Feel „Pokaż na co Cię stać”. Prowadzący nawiązali do słów tej piosenki podkreślając że słowa są piękne i potrafią wiele powiedzieć ale nic nie zmienią jeśli sami nie weźmiemy się do „roboty” pokazując na co nas stać. Wszystkich przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Pan Marek Zieliński a w szczególności starostę opoczyńskiego Pana Józefa Roga. Po krótkich wystąpieniach władz powiatu prowadzący przedstawili Jury które oceniało występy na gorąco zaraz po prezentacji.

W Jury zasiedli:

  • Marta Lewandowska – członek Jury, choreograf zespołu pieśni i tańca zespołu Tramblanka,
  • Tomasz Miękus – członek Jury, tancerz, choreograf, instruktor sportowego tańca towarzyskiego, wiceprezes Okręgu Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego,
  • Krzysztof Gajewski - członek Jury, muzyk, multiinstrumentalista, szef agencji artystycznej Efekt
  • Jerzy Misiurski - przewodniczący Jury, znany prezenter, wokalista zespołu rockowego

Zanim rozpoczął się konkurs przed widownią wystąpili laureaci poprzedniej edycji. Piotr Pacan przypomniał nam swoje wykonanie piosenki zespołu Coma, natomiast Mateusz Krajewski zaprezentował swoje show żonglując piłeczkami oraz maczugami. Uczestnicy zostali podzieleni na dwa bloki które dzieliły 15 minutowe przerwy. W pierwszym bloku wystąpiła uzdolniona młodzież ze szkół gimnazjalnych. Byli wykonawcy z gimnazjów opoczyńskich, Białaczowa , Bukowca Op., Żarnowa , Szadkowic, Poświętnego, Prymusowej Woli oraz szkoły muzycznej Yamaha. Jury miało bardzo dużo pracy ponieważ większość występów była na wysokim poziomie. Wszyscy potwierdzali że mamy bardzo zdolną młodzież na terenie powiatu opoczyńskiego. Wybranie trzech laureatów nie było więc łatwym zadaniem. Mimo płynnego tempa przesłuchań wykonawców pierwszy blok trwał blisko 3 godziny. Po przerwie do prezentacji przystąpiła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych którą rozgrzali śpiewająco Marysia Kołodziejczyk oraz ks. Norbert Figura. Wystąpiło 13 uczestników z opoczyńskich szkół średnich. Na scenie prezentowała się młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opocznie, Zespołu Szkół Samorządowych nr 1, Zespołu Szkół Prywatnych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, gospodarza konkursu. Po dwugodzinnej prezentacji zakończono przesłuchania a Jury udało się na obrady. Podczas obrad publiczność rozgrzewał ksiądz Norbert Figura który wraz z młodzieżą zaśpiewał kilka znanych utworów. Około godziny 15 Jury wróciło z obrad z werdyktem. Wszyscy czekali z niecierpliwością na wyniki. Podsumowania dokonał przewodniczący Jury Jerzy Misiurski. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na środek i z niecierpliwości czekali na wyniki konkursu.

W kategorii szkól gimnazjalnych trzecie miejsce zajęła Magdalena Bugała z Gimnazjum w Żarnowie za wspaniałą grę na srzypcach. Drugie miejsce zajęli tancerze z Gimnazjum w Białaczowie Klaudia Bryks i Mateusz Jakubczyk. Pierwsze miejsce zająła uczennica Zespołu Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli Karolina Sobczyk. Karolina wykonała utwór Stana Borysa "Jaskółka". Jury w tej kategorii przyznało również jedno wyróżnienie dla Damiana Piwowarczyka z Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzecie miejsce zdobył zespól taneczny z Zespołu Szkól Samorządowych nr 1 w Opocznie pod nazwą "Shake" Drugie miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnego nr 1 w Opocznie Filip Garbowski prezentując beatbox. Pierwsze miejsce zajeła uczennica również z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie Patrycja Gorycza która oczarowała Jury wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi. Jej prawdziwy talent będzie można obejrzeć jeszcze niejeden raz podczas występów na terenie Opoczna. Nagrodę wyróżnienie otrzymał zespół muzyczny z Zespołu Szkól Samorządowych nr 1 w Opocznie "Marmolada". Jury podkreśliło po raz kolejny że warto organizować tego typu konkurs gdyż w całym powiecie jest bardzo dużo uzdolnionej młodzieży. Członkowie komisji już deklarowali niektórym wykonawcą pomoc w rozwijaniu swojego talentu oraz zapraszali do swoich kółek zainteresowań, klubów, Domu Kultury. Podczas całej imprezy losowane były nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową oraz słodkie upominki.

Organizatorzy bardzo serdecznie chcieliby podziękować kilku osobom za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia. Samo przygotowanie imprezy wymagało dużo czasu, poświecenia i niezbędnej pomocy. Podziękowania kierujemy do akustyków Pana Roberta Wójcika oraz uczniów Łukasz Śpiewaka i Damiana Wilka. Dzięki nim wszystko grało i proces przesłuchań wykonawców był płynny. Za niezbędną pomoc dziękujemy również nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 1 w Opocznie za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy dziewczynom które oprowadzały wykonawców po szkole, uczniom zajmującym się fotografią z panem Dariuszem Kołodziejczykiem na czele.

Szczególnie podziękowania kierujemy do:
1. Starosty Opoczyńskiego Pana Józefa Roga
2. Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie Pana Marka Zielińskiego
3. Tygodnika Opoczyńskiego TOP
4. Telewizji Lokalnej Opoczno
5. Radia PLUS
6. opoczno.info oraz naszeopoczno.pl
7.Restauracji Wyspa Smaków
8.Studia fryzjerskiego Małgorzaty Lasoty
9. Studia fryzjerskiego "Klaudia"
10. Pizzerii Ibiza
11. Ceramiki Paradyż
12. Opoczno I Sp. z o. o.
13.Hurtowni Płytek Ceramicznych "Saturn"
14. Firmie "Expodrew"
15. Sklepu sportowego "Maranta Sport"
16. Księgarni "Ewelpro"
17. Pawła Wojciechowskiego właściciela sklepu "WOY"
18. Restauracji "Casablanca"
19. Sklepu "Mrówka"

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.