Podsumowanie ferii z MDK

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miejski Dom Kultury w Opocznie w dniach 2-13 lutego 2015 r. zorganizował ferie dla dzieci z gminy Opoczno, dofinansowane przez Urząd Miejski. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, ferie były zorganizowane w formie otwartych bezpłatnych zajęć dla wszystkich chętnych. Łącznie z zajęć skorzystało 531 dzieci. 

Ferie rozpoczęły się zajęciami na basenie. Następnie odbyły się warsztaty muzyczne prowadzone przez Leszka Cichońskiego – polskiego gitarzystę i wokalistę bluesowego, oraz warsztaty gitarowo-literackie prowadzone przez Jacka Telusa – muzyka, kompozytora, autora tekstów, producenta i aranżera. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach plastycznych, modelarskich, warsztatach teatralnych, zajęciach ruchowo-sportowych, plenerze fotograficznym (zdjęcia z pleneru wykonane przez uczestników prezentowane były na wystawie w holach MDK), zajęciach tańca sportowego i ludowego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także wszystkie spotkania muzyczne (szczególnie karaoke i gra na instrumentach). Uczestnikom ferii udało się także zbudować kilka rzeźb ze śniegu, co przy niewielkich opadach wcale nie było takie proste. Dzieci wzięły również udział w balu karnawałowym, podczas którego, poprzebierane w bajkowe stroje, wybrały króla i królową.

Ze względu na brak śniegu nie odbył się zaplanowany kulig, na który wszyscy bardzo czekali. W zamian zorganizowane zostały zajęcia plastyczne, modelarskie i wycieczka do Muzeum Regionalnego w Opocznie.

W czasie ferii zorganizowane zostały także zajęcia plastyczne z elementami treści z zakresu profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Prace dzieci zostały zaprezentowane na wystawie w MDK.

Program tegorocznych ferii obfitował w wiele atrakcji. Staraliśmy się tak ułożyć plan, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bardzo się cieszymy, że nasi podopieczni tak licznie uczestniczyli w zajęciach, a o tym, że im się podobało niech świadczą uśmiechnięte buzie na zdjęciach.

Zdjęciowe relacje z poszczególnych dni ferii można obejrzeć na naszym profilu facebookowym www.facebook.com/MDKOpoczno.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.