Dzień Bezpiecznego Internetu w MBP w Opocznie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie jak co roku włączyła się aktywnie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie organizowane pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” ma zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego Internetu.

W Polsce organizatorem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są również firmy Microsoft oraz Facebook.

Zajęcia, które odbyły się 10 lutego zostały zorganizowane przez Oddział dla dzieci oraz Czytelnię multimedialną i przybliżyły uczestnikom ideę bezpiecznego korzystania z Internetu. Wzięły w nich udział dzieci w wieku 8-12 lat. Bibliotekarki Maria Wijata oraz Beata Wójcik zorganizowały spotkanie, w trakcie którego uczestnicy mieli okazję obejrzeć filmiki edukacyjne w SiecioTV, posłuchać Siecioradia, zagrać w gry i quizy na www.sieciaki.pl.

Dzieci wzięły także udział w konkursach sprawdzających wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie. Zajęcia zakończyły się wspólną deklaracją przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.