I pograjka opoczyńska za nami

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę, 24 stycznia 2015 roku w Domu Weselnym „Ranczo" w Mroczkowie Dużym odbyła się „Pierwsza pograjka opoczyńska". Organizatorem imprezy było Muzeum regionalne w Opocznie.

I pograjka opoczyńska za nami / fot.: Muzeum Regionalne w Opocznie

Tuż po godz. 17-tej na scenie scenie pojawili się: dyrektor Muzeum Regionalnego Tomasz Łuczkowski oraz Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela. Otwierając pierwszą pograjkę opoczyńską podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi muzyki ludowej i muzykantów. Podziękowano także muzykom, którzy zechcieli uczestniczyć w imprezie. Rafał Kądziela wyraził również nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia na stałe wejdą do kalendarza wydarzeń kulturalnych Opoczna.

Na scenie, obok rodzimych kapel z Mroczkowa i Dzielnej, zaprezentowały się zespoły z Łodzi i Warszawy. Można było posłuchać „Gęstego Kożucha Kurzu" ,czy rozmaitych składów z udziałem muzyków: Katarzyny Zedel, Matusza Niwińskiego, Natalii Roickiej, Joanny i Staszka Strelink.

Niewątpliwą atrakcją wieczoru była solistka pani Henryka Kowalczyk, która swoim śpiewem i dowcipami wprowadzała widzów w radosny nastrój. Zabawa z każdą godziną rozkręcała się i wciągała uczestników do tańca.

Pierwszą opoczyńską pograjkę należy uznać za niecodzienne i udane doświadczenie, które być może ukaże nowe oblicze rodzimego folkloru.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.