Spotkanie w sprawie pleneru

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

23 stycznia 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyło się pierwsze spotkanie związane z organizacją VIII edycji Ogólnopolskiego Otwartego Pleneru Malarskiego „Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej” pod hasłem „Spotkajmy się w Powiecie Opoczyńskim”. Planowany termin organizacji pleneru to 29 VI – 5 VII 2015 r.

Spotkanie w sprawie pleneru / fot.: MDK Opoczno

W spotkaniu wzięli udział wójtowie i przedstawiciele gmin powiatu opoczyńskiego z Białaczowa, Drzewicy, Poświętnego, Mniszkowa, Sławna, Żarnowa, Paradyża oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Opocznie. Organizatorów reprezentowali: Zbigniew Frączyk, dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Andrzej Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim – pomysłodawca projektu oraz Monika Matusiewicz, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

Na spotkaniu przestawiono informacje dotyczące idei projektu oraz poinformowano o kosztach związanych z jego przeprowadzeniem. Przedstawiono także korzyści płynące z jego realizacji dla poszczególnych gmin i powiatu.

Plener to doskonała promocja regionu opoczyńskiego w województwie łódzkim oraz w całym kraju. To możliwość uwiecznienia najpiękniejszych zakątków naszego powiatu i zaprezentowania ich poprzez artystyczne środki wyrazu szerokiemu gronu odbiorców. W tegorocznej edycji pleneru weźmie udział ok. 80 artystów z Polski i Serbii. Zgromadzona na wystawie kolekcja obrazów będzie wędrować po obiektach kulturalnych powiatu opoczyńskiego, województwa łódzkiego i kraju, zapoznając zwiedzających z pięknem naszego krajobrazu. Dokumentem potwierdzającym działania w trakcie pleneru będzie katalog poplenerowy, rozdawany podczas kolejnych wernisaży.

Obecni na spotkaniu z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji i w najbliższym czasie podejmą konkretne działania związane z przygotowaniami organizacyjnymi wydarzenia. Mamy nadzieję, iż będzie to udane przedsięwzięcie, promujące nasz powiat.

Wystawę obrazów VII edycji Ogólnopolskiego Otwartego Pleneru „Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej” pod hasłem „Spotkajmy się w Powiecie Pabianickim” będzie można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Opocznie już od 19 II 2015 r. Serdecznie zapraszamy.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.