III Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 21.12.2014 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się III Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne pod patronatem Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Gości oraz mieszkańców miasta przywitały Anna Zięba, Barbara Chomicz i Agata Andrzejewska. Opocznianie mieli okazję wysłuchać wspaniałych kolęd i recytacji w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz seniorów.

III Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne


Organizatorami tego spotkania byli:
Biuro Posła na Sejm RP Roberta Telusa, parafie opoczyńskie, Starostwo Powiatowe w Opocznie, Urząd Miejski w Opocznie, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Fundacja „Dar dla potrzebujących”, Ochotnicza Straż Pożarna w Opocznie, Hufiec ZHP Opoczno.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii i poświęceniu opłatków nastąpiła najbardziej rodzinna część wigilii - składanie sobie życzeń i łamanie opłatkiem.

Dzięki hojności wielu mieszkańców miasta i sponsorów instytucjonalnych Fundacja ,,Dar Dla Potrzebujących’’ oraz Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowali ponad 200 paczek żywnościowych, które zostały rozdane w czasie tej wigilijnej uroczystości. Na twarzach wielu obdarowanych pojawił się uśmiech i radość z otrzymanych darów. Dodatkowo w Miejskim Domu Kultury panie z fundacji "Ostoja" serwowały ufundowane przez sponsorów pierogi.

Na sali widowiskowej MDK wystąpili, m.in.:

 • zespoły śpiewacze KGW: „Bukowianki”, „Kraśniczanki”, „Sitowianki”, „Wolowianki”
 • chór seniora „Zorza”
 • młodzieżowe koło teatralne MDK
 • wokaliści MDK
 • kolędy wykonywane na flażoletach – dzieci z ZSS nr 3 w Opocznie
 • przedszkolaki
 • Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Opoczyńskiej „Tramblanka”
 • Chór Młodzieżowy im. Świętego Jana Pawła II
 • oraz gość specjalny
  Grupa Silesia – artyści zawodowo związanych z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”

„Święta Bożego Narodzenia to czas w którym nikt nie powinien zostać sam. Przygotowując paczki mamy pewność, że pomagamy komuś kto realnie potrzebuje pomocy. Uśmiech obdarowanych, w tym często dzieci, pokazuje nam, że warto angażować się w inicjatywę pomocy innym. Świadomość, że my także możemy komuś pomóc, sprawić radość, to coś bezcennego. Dziękuję wszystkim darczyńcom oraz tym, którzy włączyli się w organizację Opoczyńskiej Wigilii.” – Poseł na Sejm RP Robert Telus

Patroni medialni:

 • Telewizja Lokalna Opoczno
 • Gość Niedzielny
 • Radio Plus Radom

Sponsorzy III Opoczyńskiego Spotkania Wigilijnego:

PAKOS SPÓŁKA ZOO w Opocznie, Artykuły biurowe Renata Ptaszek, Ceramika Paradyż Sp. z o.o.,  Majsterek Leszek, CAPITAL S.C Małgorzata i Andrzej Ksyta, Rafał i Agnieszka Staszewscy, Lucyna Szymańska Księgarnia, Bank Spółdzielczy w Opocznie, Kazimierz Głowa Gospodarstwo Specjalistyczne,  Hurtownia „Magda”, Hurtownia „KIM”, Urząd Miasta i Gminy Opoczno, Radni Powiatowi, CHRISTIANA Dąbrowscy, BUD – TRANS Krzysztof Rzeźnik, Izabela Stępień – Apteka VERBENA, PHU Ogrodnik D. Niemirska, M. Niemirski Sp.J.,  Restauracje Opoczyńskie: Hotel Restauracja PARK,  Restauracja SAVANA, Zajazd CICHY DWOREK, Karczma Piwniczna, Ostoja

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.