Rycerze gościli na kazimierzowskim zamku

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rycerze gościli na kazimierzowskim zamkuW sobotę, 13. września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, na dziedzińcu zamkowym odbyła się niecodzienna lekcja historii. Po raz pierwszy w Opocznie można było obejrzeć pokaz walk rycerskich.

W przerwie pomiędzy inscenizacjami widzowie mogli przymierzyć zbroje i przekonać się jak trudną była sztuka rycerska. Rekonstruktorzy opowiadali również historii rycerstwa, a także o poszczególnych elementach ekwipunku, począwszy od elementów ubioru, na broni kończąc. 

Na zamkowym dziedzińcu ustawione zostało również stanowisko łucznicze, na którym każdy mógł spróbować swoich sił podczas strzelania z łuku. Wielu przekonało się, że trafienie do tarczy nie jest takie łatwe, jakby się wydawało. Dla najmłodszych rekonstruktorzy przygotowali również grę pod nazwą "Kręcioł". Do wbitego na wysokość pasa pnia należało zniżyć głowę i obracać się wokół niego 10 razy, następnie zawodnik musiał slalomem przebiec pomiędzy wbitymi mieczami. Dobiegając do końca, zawodnik musiał podjąć miecz, którym musiał ściąć główkę kapusty nabitą na palik.

Pokaz przygotowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej Laneator z Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.