Kolorowa Lokomotywa w Opocznie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kolorowa Lokomotywa w OpocznieW dniach 23 czerwca - 15 lipca czterdzieścioro dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie wzięło udział w projekcie Kolorowa Lokomotywa Lato 2014.  
Pierwszego dnia grupa udała się do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie dzieci w czasie spaceru po lesie wysłuchały ciekawej prelekcji przyrodnika. Następnie na terenie parku odbyły się warsztaty fotograficzne, malarskie oraz collage’u.
 

Kolejnego dnia dzieci gościły w Łagiewnickich Lasach, gdzie w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w Łodzi obejrzały 2 ciekawe filmy i wzięły udział w licznych konkursach. Kolejnym punktem wycieczki był Ośrodek CAMPOVERDE, w którym dzieci poznały techniki western riding – czyli westernowego stylu jazdy konnej. Po krótkim pokazie każde dziecko zasiadło w siodle i skorzystało z konnej przejażdżki. W tym czasie pozostali uczestnicy wyjazdu doglądali kuca, który cierpliwie znosił wszelkie zabiegi pielęgnacyjne. 

Trzeciego dnia Kolorowa Lokomotywa zawitała do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, gdzie odbyły się warsztaty rękodzieła ludowego. Tutaj dzieci nauczyły się robić opoczyńskie wycinanki, wyplatać ozdoby z wikliny, tworzyć kwiaty z bibuły, a także rzeźbić w drewnie.

Z relacji dzieci wynika, że taka forma spędzania wolnego czasu bardzo im się podoba dlatego zapraszamy na kolejny cykl wycieczek i warsztatów w ramach Kolorowej Lokomotywy, które odbędą się już w sierpniu. Zapisy i wszelkie informacje w Miejskim Domu Kultury w Opocznie i pod nr tel. tel. 44 736 14 10.

Zadanie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.