Zgubił się w lesie. Na pomoc ruszyli dzielnicowi z Opoczna

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 66-letniego mężczyzny, który wybrał się do lasu na grzyby i się zgubił. Zadzwonił na telefon alarmowy i powiedział, że od kilku godzin błądzi w lesie i nie ma już siły iść dalej. Dzięki sprawnej akcji dzielnicowych z Opoczna, mężczyzna cały i zdrowy wrócił do domu.

28 września 2023 roku około godziny 14:00 oficer dyżurny opoczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiana Ratunkowego o 66-letnim mężczyźnie, który zabłądził w lesie. Miłośnik zbierania grzybów poinformował, że leczy się kardiologicznie i od kilku godzin błądzi w lesie oraz nie ma już siły iść dalej. Wskazał lokalną nazwę kompleksu leśnego w gminie Białaczów, w którym prawdopodobnie się znajduje. Mężczyzna powiadomił, że w swoim telefonie nie posiada karty SIM, więc nawiązanie z nim kontaktu telefonicznego przez policjantów było niemożliwe.

Na miejsce bezzwłocznie zostały skierowane partole dzielnicowych oraz policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Doskonałe rozpoznanie terenowe dzielnicowych oraz zaangażowanie i odpowiednia koordynacja funkcjonariuszy sprawiły, że mężczyzna kilkadziesiąt minut od zgłoszenia, na jednym z duktów leśnych został odnaleziony. Grzybiarz cały i zdrowy wrócił do domu.

Przypominamy, by do lasu, szczególnie na nieznanym terenie nie wybierać się w pojedynkę. Koniecznie należy też zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią, co w razie potrzeby znacznie ułatwi możliwość skontaktowania się i odnalezienia w przypadku zgubienia. Przydać może się również najzwyklejszy sportowy gwizdek. Gdy jednak stan zdrowia na to nie pozwala, pamiętajmy aby na wycieczki leśne nie wybierać się samemu.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.