Rozbój, którego nie było

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Za nieuzasadnione wezwanie policji będzie odpowiadać 40-letni mieszkaniec Opoczna. Mężczyzna przed kilkoma dniami zgłosił, że został napadnięty i okradziony na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci z Opoczna ustalili jak było naprawdę.

Opocznianin wymyślił, że został napadnięty, by zrobić na złość swojej partnerce. Przypominamy, osoba, która w nieuzasadnionych przypadkach wzywa policję lub blokuje linię alarmową, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych. Sprawa trafiła do sądu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie 12 marca 2023 roku otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że do jednego z domów w Opocznie weszło kilku zamaskowanych mężczyzn, którzy mieli pobić i okraść 40-letniego mężczyznę.

Jak mówił policjantom zgłaszający, do zdarzenia miało dojść w domu jednorodzinnym, w którym przebywał. Z jego relacji wynikało, że w nocy około godziny 23.00 na teren posesji miało wejść kilku zamaskowanych mężczyzn, którzy go uderzyli, następnie z ręki zabrali mu złoty zegarek, a z kieszeni spodni ukradli kilka tysięcy złotych.

W chwili powiadomienia służb, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek w rozmowie z policjantami utrzymywał, że został napadnięty i uderzony w głowę. Mężczyzna trafił do szpitala na badania. Policjanci zaczęli skrupulatnie ustalać co tak naprawdę się stało. Od samego początku funkcjonariusze, którzy pracowali nad sprawą mieli wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Nad sprawą pracowali zarówno kryminalni jak i policyjni dochodzeniowcy.

Funkcjonariusze ustalili, że w dniu zgłoszenia 40-latek wraz ze znajomymi, w jednym z domów w Opocznie, uczestniczył w spotkaniu towarzyskim. W trakcie biesiady pomiędzy osobami, które brały w niej udział doszło do kłótni. 40-latek wyszedł z domu na jakiś czas i wrócił, kiedy pozostali domownicy już spali. Wchodząc do domu mężczyzna przewrócił się i doznał niegroźnego urazu łuku brwiowego. Wówczas jak się okazało wpadł na pomysł, aby zawiadomić policję o rzekomym rozboju.

To fałszywe zgłoszenie zaangażowało do pracy wielu policjantów. Funkcjonariusze do późnych godzin nocnych wykonywali na miejscu niezbędne ustalenia. Dopiero następnego dnia, kiedy 40-latek już wytrzeźwiał, zeznał prowadzącemu sprawę policjantowi, że całą sytuację zmyślił. Poinformował, że w ten sposób chciał na siebie zwrócić uwagę życiowej partnerki.

Za wywołanie fałszywego alarmu mężczyzna odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 66 § 1 Kodeksu Wykroczeń osoba, która w nieuzasadnionych przypadkach wzywa policję, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.