Wbiegł wprost pod nadjeżdżający samochód

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Policjanci z opoczyńskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Bończy Załęskiego w Opocznie, podczas którego na przejściu dla pieszych potrącony został pieszy.

Informacje o potrąceniu pieszego, na ulicy Kazimierza Bończy Załęskiego, dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał 8 marca 2023 roku, o godzinie 22.50. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstępnie ustalili prawdopodobny jego przebieg.

Z zebranych informacji, wynika, że 20-letni kierowca opla vectra, przejściu dla pieszych potrącił 29-latka, który z pobliskiego parku, wbiegł na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierowca w ostatniej chwili usiłował ominąć pieszego. Niestety warunki drogowe w chwili darzenia były trudne. Opady śniegu z deszczem, porywisty wiatr zdecydowanie ograniczały nie tylko drogę hamowania, ale także widoczność. W wyniku potracenia, 29- latek doznał ogólnych potłuczeń. Kierujący oplem był trzeźwy. Od pieszego została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.


Pracujący na miejscu policjanci, wykonali oględziny pojazdu jak i samego miejsca zdarzenia. Ustaleni zostali także świadkowie zdarzenia. Teraz funkcjonariusze będą dokładnie badać wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policja przypomina. Pieszy ma też obowiązki!

Niestety to już kolejne zdarzenie drogowe z udziałem pieszego. Wielu takich sytuacji można uniknąć, wystarczy być ostrożnym. Wbieganie na jezdnię wprost pod jadący samochód nie daje szansy kierowcy na reakcję. Tym bardziej w tak trudnych warunkach drogowych. Na śliskiej nawierzchni, droga hamowania samochodu jest o wiele dłuższa.

Przypominamy, że piesi, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, mają swoje prawa, ale przede wszystkim też obowiązki. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych lub znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Ważne!

Pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi, zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko. Zabrania się także przebiegania przez jezdnię (…)

Apelujemy o ostrożność!

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.