Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (01.02.2023 r.)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W okresie od 23 stycznia do 29 stycznia 2023 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 23 stycznia:

  • Zastęp OSP Mniszków zadysponowany został do usunięcia powalonego drzewa z drogi powiatowej w miejscowości Bukowiec nad Pilicą, gm. Mniszków.

W dniu 24 stycznia:

  • Zastęp PSP zadysponowany został do usunięcia pochylonego drzewa zagrażającego użytkownikom drogi gminnej w miejscowości Żelazowice, gm. Białaczów.
  • Zastęp PSP zadysponowany został do wypompowania wody z piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno ul. Graniczna.
  • Zastęp PSP zadysponowany został do pomocy Policji w oświetleniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy prowadzeniu czynności dochodzeniowo-śledczych, w miejscowości Opoczno ul. Westerplatte.

W dniu 26 stycznia:

  • W miejscowości Dąbrówka gm. Drzewica w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz OSP Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca C.O., strąceniu sadzy za pomocą szczotki kominiarskiej i ugaszeniu pożaru przy użyciu proszku gaśniczego, przewietrzeniu pomieszczeń, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 27 stycznia:

  • W Opocznie na ul. S. Kowalskiego zastęp PSP udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która leżała nieprzytomna na chodniku. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocą przedmedycznej do czasu przyjazdu ZRM.
  • Zastęp PSP zadysponowany został do otwarcia drzwi budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno ul. C.K. Norwida. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejście przez okno do mieszkania i otwarcie drzwi wejściowych. W mieszkaniu odnaleziono osobę poszkodowaną, przytomną z utrudnionym kontaktem logicznym. Strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej i przekazali dla ZRM.

W dniu 28 stycznia:

  • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru dzikiego wysypiska śmieci na nieużytkach rolnych w miejscowości Owczary gm. Mniszków. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody i ugaszeniu pożaru.

W dniu 29 stycznia:

  • Trzy zastępy PSP zadysponowane zostały do ugaszenia pożaru śmieci i plastikowych koszy znajdujących się na podwórku w miejscowości Opoczno ul. Parkowa.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.