Raport Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie (04.10.2022 r.)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W okresie od 26 września do 2 października 2022 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Opocznie interweniowały przy następujących zdarzeniach.

W dniu 26 września:

  • Zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP zadysponowane zostały do pożaru piecyka gazowego w miejscowości Stawowiczki gm. Paradyż. Po dojeździe pierwszego zastępu JOP zastano ugaszony pożar przez właściciela, butla na zewnątrz budynku mieszkalnego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczeń budynku, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 27 września:

  • W miejscowości Opoczno ul. Kossaka doszło do pożaru w piwnicy budynku wielorodzinnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy PSP oraz OSP Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców, podanie jednego prądu wody i ugaszenie pożaru, przewietrzenie pomieszczeń, wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.

  • Zastęp PSP oraz zastęp OSP Dzielna zadysponowane zostały do budynku mieszkalnego (podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla) w miejscowości Bielowice gm. Opoczno. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano, kobietę nieprzytomna z zachowanymi funkcjami życiowymi, ZRM na miejscu zdarzenia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzenie ratowników w aparatach powietrznych wyposażonych w miernik wielogazowy, ewakuacja osoby poszkodowanej ze strefy zagrożenia do karetki pogotowia ratunkowego, przewietrzenie budynku, ponowne wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym.

W dniu 28 września:

  • W miejscowości Sławno ul. Jana Pawła doszło do pożaru autobusu relacji Opoczno-Tomaszów Mazowiecki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu JOP osoby podróżujące autobusem (kierowca i pasażer) na zewnątrz pojazdu bez obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów piany ciężkiej do wnętrza pojazdu i ugaszenie pożaru.

W dniu 29 września:

  • Zastęp OSP Wójcin zadysponowany został do drzewa na linii niskiego napięcia w miejscowości Bogusławy gm. Paradyż. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Drzewo usunięte przez pogotowie energetyczne przy użyciu podnośnika PGE.

W dniu 30 września:

  • Dwa zastępy PSP oraz OSP Opoczno zadysponowane zostały do neutralizacji plamy substancji ropopochodnej o długości 2,5km. na drodze gminnej w miejscowości Opoczno ul. Kuligowska.

Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej w minionym tygodniu dysponowane były do usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych m.in. w miejscowościach: Strzyżów gm. Drzewica, Kuraszków gm. Białaczów, Adamów gm. Żarnów.

 

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.